:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C mgiełka

Nowa ulica na Mokotowie: skrajem ogródków działkowych, na tyłach bloków przy Konduktorskiej

Nowa ulica na Mokotowie: skrajem ogródków działkowych, na tyłach bloków przy Konduktorskiej

Ta ulica nie będzie zbyt długa, bo tylko 700-metrowa, ale biegnąc między ogródkami działkowymi a blokami przy Konduktorskiej w sposób zasadniczy odciąży ruch samochodowy na ul. Dolnej.

Niestety, przy tej okazji część ogródków działkowych musi być zlikwidowana. Urząd Dzielnicy zapewnia, ze będzie to tylko niewielka ich część, a za stojące na nich zabudowania będą wypłacane odszkodowania.

Projektant ulicy i jej infrastruktury analizuje w tej chwili natężenie ruchu u zbiegu Dolnej, Ludowej i na wysokości wylotu planowanej ulicy. W zależności od uzyskanych parametrów powstanie w tym miejscu rondo lub zwykłe skrzyżowanie. Nowa arteria będzie miała tylko po jednym pasie ruchu w każdą stronę, ale przed skrzyżowaniami z Sobieskiego i Beethovena uzyska dodatkowy pas.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że władze dzielnicy przewidują też przedłużenie ul. Woronicza aż na Ochotę, a także zbudowanie łącznika między Etiudy Rewolucyjnej a Żwirki i Wigury biegnącego śladem ul. Wyjazd. Ta ostatnia inwestycja ma się zacząć już na jesieni tego roku i potrwać cały rok. Potem Mordor trochę odetchnie…

Fot. Mapa Targeo

nowa ulica na mokotowie: skrajem ogródków działkowych, na tyłach bloków przy konduktorskiej - komentarze opinie

  • gość 2017-07-23 11:03:12

    A gdzie ta nowa ulica? Zaznaczona jest istniejąca Konduktorska, która w dodatku jest mega ciasna.

  • Gość - niezalogowany 2017-07-31 19:46:20

    Ulica ma powstać od strony łąki, tak że bloki przy Konduktorskiej będą miedzy dwoma ulicami. Łąka ma być zlikwidowana. ( plany z 2016r) Na dzień dzisiejszy zglosila się 1 firma projektowa

  • gość 2017-08-21 15:13:15

    Co z kaczkami i nieuregulowanym jeziorem, które wylewa i zalewa od lat łąkę.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ulice, - więcej informacji