:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C słabe opady deszczu

Nowoczesny parking podziemny na ul. Orzyckiej, a nad nim – były bazarek przy ul. Gotarda?

Nowoczesny parking podziemny na ul. Orzyckiej, a nad nim – były bazarek przy ul. Gotarda?

Tak przynajmniej się mówi. Jedno jest pewne: powstanie podziemny parking przy ul. Orzyckiej. A nad nim odbuduje się bazarek z Gotarda.

Dlaczego? Samochody na Mokotowie zajmują coraz więcej przestrzeni publicznej, co powoduje coraz większy dyskomfort mieszkańców. No i jest pomysł: nad parkingiem ma powstać przestrzeń handlowa, np. dla obecnego bazarku na Gotarda.

To już raczej nie są luźne pomysły, bo Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie przetarg na opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej i przeprowadzenie niezbędnych analiz na wspomnianej Orzyckiej.

Parking będzie pod wspomnianym budynkiem handlowym i ma mieć przynajmniej cztery stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych, system czujników lub kamer wizyjnych pozwalających określić liczbę wolnych miejsc postojowych (na potrzeby programu e-parkowania) oraz interaktywne tablice informacyjne.
Parking na Orzyckiej jest programem pilotażowym dla całej Warszawy. Jak twierdza bowiem władze Warszawy – i słusznie – pojazdy zajmują przestrzeń publiczną, co utrudnia przekształcenia miejskich placów i ulic. Utrudnia to także poprawę warunków ruchu pieszego, rowerowego i funkcjonowania komunikacji miejskiej. Stopniowo miasto będzie dążyło do zmiany sposobu parkowania i zastąpienia parkowania na chodnikach parkowaniem na pasach postojowych i w zatokach, a także na parkingach wydzielonych”.
Na dodatek, i tu, na Orzyckiej, i w całej stolicy, ma działać System Zarzadzania Parkowaniem, który będzie miał swoją aplikację na smartfony, dzięki której będziemy mogli znaleźć miejsce do parkowania, co zmniejszy liczbę aut krążących po mieście w poszukiwaniu miejsca. Bo według szacunków ZDM ok. 30 proc. ruchu zwłaszcza w centrum miasta generują kierowcy szukający miejsc postojowych. Na Mokotowie też.


nowoczesny parking podziemny na ul. orzyckiej, a nad nim – były bazarek przy ul. gotarda? - komentarze opinie

  • gość 2018-02-06 22:38:02

    może już czas napisać sprostowanie tego artykułu? już od listopada wiadomo, że to nie będzie parking podziemny a nad nim nowy bazar, tylko wielopiętrowy parking a w nim na parterze hala. Warto opisać cały projekt z Orzyckiej, który jest oburzający dla mieszkańców. W internecie nie brak informacji na ten temat

Dodajesz jako: Zaloguj się