:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

O czym szumią drzewa na Mokotowie? Dziś (10 października br.) w Big Book Cafe przy ul. Dąbrowskiego

Dziś (10 października br.) o godz. 18 w Big Book Cafe przy ul. Dąbrowskiego 81 będzie się można dowiedzieć o czym szumią drzewa na Mokotowie. O czym?

„Drzewa rosną, ludzie rodzą się i umierają, albo przyjeżdżają, odjeżdżają. Historia toczy się swoim torem. Dopóki drzewa rosną obok nas, dopóki mijamy je maszerując codziennie tymi samymi ścieżkami, nie zauważamy ich, zbytnio nie zajmujemy sobie nimi głowy. Dopiero gdy przyjdzie ktoś z piłą, ciężkim i hałaśliwym sprzętem, a na chodnik zaczną spadać gałęzie i stare konary, czujemy, że dzieje się coś złego. Znika niemy świadek historii – drzewo”.
Justyna Biernacka, architektka, specjalistka od zrównoważonego projektowania i Patrycja Dołowy, artystka pracująca z pamięcią, założycielki Fundacji Przestrzenie, lokalne działaczki związane od lat ze stowarzyszeniem Moja Narbutta, proponują inne spojrzenie na przestrzeń i przeszłość. Przywołują wspomnienia, tropią ciekawe historie.
Czy Państwo mają swoje ulubione drzewo albo skwer, na którym lubią się zatrzymać, przysiąść? – pytają. Zachęcamy do dzielenia się z nami własnymi opowieściami i mokotowskimi inspiracjami. Piszcie na adres mailowy: [email protected]

A przede wszystkim przyjdźcie na spotkanie…

Fot. Facebook/Big Book Cafe


o czym szumią drzewa na mokotowie? dziś (10 października br.) w big book cafe przy ul. dąbrowskiego 81 - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się