:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C mgła

Odbyliśmy spacer nowymi chodnikami ulic Powsińskiej i Wiertniczej. Super! Warto było…

Nowe chodniki na Powsińskiej i Wiertniczej przeszły ogromna metamorfozę. To zupełnie nowa jakość na niemal 2-kilometrowym odcinku między Idzikowskiego a Nałęczowską (Powsińska) i 1,5-kilometrowym ciągu od Nałęczowskiej do Wilanowskiej (Wiertnicza).

Piesi mają już do dyspozycji nowe chodniki z ułatwieniami dla osób z niepełnosprawnościami, osób starszych i rodziców z wózkami. Zastosowano tam obniżone krawężniki, płyty prowadzące i ostrzegawcze oraz specjalne krawężniki peronowe na przystankach autobusowych. Chodniki zostały wyłożone płytami betonowymi 50×50 cm.

Remont chodników był częścią większego zadania, jakim była przebudowa obu ulic, włączając wymianę nawierzchni i budowę drogi dla rowerów. Przebudowane zostały też skrzyżowania, wyznaczając nowe przejścia dla pieszych i modernizując sygnalizacje świetlne. Z tego powodu prace były prowadzone etapami. Rozpoczęły się jeszcze w 2017 r. A ów kompleksowy remont możliwy był dzięki wsparciu środkami z UE.

Fot. ZDM

 


powsińskiej i wiertniczej - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się