:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C słabe opady deszczu

Osiedle Nova Królikarnia, budowane przez firmę Ronson, bez legalnego dojazdu dla mieszkańców?

Jak pisze czytelniczka „Gazety Stołecznej”, kupiła mieszkanie na osiedlu Nova Królikarnia i nie ma do niego legalnego dojazdu. Dojazdem miała być ulica poprzeczna do ul. Sikorskiego, przechodząca obok toru łyżwiarskiego na Stegnach.

„Oddawanie mieszkań rozpoczęło się na początku marca 2018 – żali się wspomniana czytelniczka. – Droga do oddanych mieszkań, owszem jest, ale przed skrętem z Sikorskiego jest znak nakazu jazdy prosto, a przy skręcie – znak zakazu wjazdu z wyjątkiem pojazdów budowy. Wjeżdżam tam zawsze z obawą, czy nie zapłacę mandatu i nie zarobię punktów karnych. Nie mam odwagi się wprowadzić. Co dalej z tym zrobić?”

Jak wyjaśnia Michał Wojtczuk w informacji „Jak dojechać do osiedla” (GS, Magazyn Warszawa, 6 lipca 2018), budowę ulicy, o której mowa, wzięli na siebie deweloperzy, czyli Skanska (buduje osiedle Jaśminowe) i Ronson (Nova Królikarnia). Prace nad przebudową ok. 120 m ul. Pory oraz budowy kilometrowej ulicy sięgającej w głąb łąk pod skocznia zaczęły się jeszcze w październiku 2016. Inwestorzy zapowiadali, że skończą te prace po roku.

Niestety, co przyznają sami deweloperzy, prace są opóźnione podobno z powodu przeciągających się uzgodnień z firmą Innogy, która musi przesunąć kable kolidujące z przebiegiem drogi. No, ale to podobno stanie się w przyszłym tygodniu i… zamknięty obecnie odcinek ul. Pory zostanie udostępniony. A jak zostanie wykonane po tych robotach tzw. oznakowanie pionowe i poziome, to na początku sierpnia czytelniczka „GS” już będzie mogła bez lęku dojeżdżać do swego mieszkania. Pod warunkiem, że Urząd Dzielnicy wyda szybko pozwolenie na użytkowanie nowej drogi.

Chcemy w tym miejscu powiedzieć za Urząd Dzielnicy, bo co nieco wiemy: wyda natychmiast, tylko czeka na spełnienie obietnic deweloperów.

Na ilustracjach: Nova Królikarnia

Fot. rynekpierwotny.pl


nova królikarnia - komentarze opinie

  • Potencjalny - niezalogowany 2018-09-11 16:14:25

    Fatalny projekt, taki architekt by u mnie nie zarobił. Mieszkanie o pow. 100 m2 nie ma odrobiny miejsca w przedpokoju na najmniejszą szafę, to nie Arizona. Nie ma tez garderoby. Nie wiem, dlaczego developer bierze taki projekt, moze przyzwyczaił się, że ludzie wezmą wszystko chociaż przyznać trzeba, że lokalizacja dobra, ale to juz nie zasługa projektanta. Z zewnątrz faktycznie ładne.

Dodajesz jako: Zaloguj się