:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Oto ulica Powsińska po weekendowym remoncie, który był dopiero początkiem zmian

Za nami pierwszy etap remontu nawierzchni jezdni ulicy Powsińska. Tegoroczne roboty to kontynuacja prac, które zostały przeprowadzone w tym rejonie w ubiegłym roku.

Weekendowe prace objęły zachodnią jezdnię na 800-metrowym odcinku od ul. Idzikowskiego do ul. św. Bonifacego. To łącznie 8500 m kw. nowego asfaltu. Aby wydłużyć trwałość remontu, nawierzchnia została wzmocniona specjalną siatką szklaną. Na nowym asfalcie odtworzono oznakowanie poziome. Wymieniono też krawężniki w pasie dzielącym jezdnie i wykonano niezbędne prace brukarskie.

Weekendowy remont nawierzchni jezdni to dopełnienie przebudowy, która została  przeprowadzona w ubiegłym roku. Powstała wówczas nowa droga dla rowerów, przebudowane zostały skrzyżowania i wyremontono chodnik po zachodniej stronie.

W kolejnych tygodniach prace obejmą pozostałe odcinki ul. Powsińskiej. O terminach robót ZDM będzie informował na bieżąco. Latem remont przejdzie również ul. Wiertnicza – obecnie trwają tam roboty związane z chodnikiem, drogą dla rowerów i sygnalizacją, zaś w lipcu i sierpniu planuje się wymianę nawierzchni jezdni.

Fot. ZDM

 


powsińska - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się