:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C burza z lekkimi opadami deszczu

Oto ulica Powsińska po weekendowym remoncie, który był dopiero początkiem zmian

Za nami pierwszy etap remontu nawierzchni jezdni ulicy Powsińska. Tegoroczne roboty to kontynuacja prac, które zostały przeprowadzone w tym rejonie w ubiegłym roku.

Weekendowe prace objęły zachodnią jezdnię na 800-metrowym odcinku od ul. Idzikowskiego do ul. św. Bonifacego. To łącznie 8500 m kw. nowego asfaltu. Aby wydłużyć trwałość remontu, nawierzchnia została wzmocniona specjalną siatką szklaną. Na nowym asfalcie odtworzono oznakowanie poziome. Wymieniono też krawężniki w pasie dzielącym jezdnie i wykonano niezbędne prace brukarskie.

Weekendowy remont nawierzchni jezdni to dopełnienie przebudowy, która została  przeprowadzona w ubiegłym roku. Powstała wówczas nowa droga dla rowerów, przebudowane zostały skrzyżowania i wyremontono chodnik po zachodniej stronie.

W kolejnych tygodniach prace obejmą pozostałe odcinki ul. Powsińskiej. O terminach robót ZDM będzie informował na bieżąco. Latem remont przejdzie również ul. Wiertnicza – obecnie trwają tam roboty związane z chodnikiem, drogą dla rowerów i sygnalizacją, zaś w lipcu i sierpniu planuje się wymianę nawierzchni jezdni.

Fot. ZDM

 


powsińska - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się