:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C pochmurno z przejaśnieniami

PAPU – najlepsza restauracja na Mokotowie? Aleja Niepodległości 132/136

Taka opinia krąży od pewnego czasu po Mokotowie. Nawet jeśli nie najlepsza pod każdym względem, to PAPU jest typowana na najlepszą, jeśli chodzi o kuchnię polską…

Bo w menu PAPU są rzeczywiście głównie tradycyjne potrawy polskiej kuchni. W przystawkach – placki ziemniaczane, kołduny, śledź, tatar z łososia i z polędwicy, policzki wieprzowe, pierożki z bażantem; w zupach – rybna, cytrynowa, grzybowa; w daniach głównych – gęś wielkopolska, żeberka, wolno pieczona wołowina, cielęcina w sobie tymiankowym, okoń z młodymi warzywami, kaczka z sosem ze śliwek i moreli, stek z polędwicy ze szpinakiem, polędwica wołowa.

Szefem kuchni jest Bartosz Kędra, który preferuje świeże dostawy z małych ;polskich gospodarstw. Z ich właścicielami utrzymuje codzienny przyjacielski kontakt, co zapewnia restauracji produkty najwyższej jakości i przygotowywane z myślą o PAPU. Wszystkie zaś potrawy – co bardzo ważne – mogą być (i są) spożywane w towarzystwie win, które dobiera dla gości Mistrz Polskich Sommelierów – Andrzej Strzelczyk.

PAPU nie jest tania, ale warta tych pieniędzy (dania główne – od 50 do 80 zł), zwłaszcza że możliwe są dania spoza karty i – w porozumieniu z szefem kuchni – osobiste kompozycje kulinarne. Wszystko to zaś spożywa się na miękkich obrusach, a zupełna rewelacja są tzw. dania z lawy, czyli potrawy grillowane na kamieniach z lawy wulkanicznej, do wyboru – krewetki, tuńczyk lub polędwica wołowa.

I jeszcze jedna ważna uwaga: personel mówi w różnych językach, w tym po włosku, więc z naszymi gośćmi z zagranicy warto tu przyjść nie tylko z powodu walorów kuchni, ale i wielojęzycznej obsługi. (a)


PAPU – najlepsza restauracja na Mokotowie? Aleja Niepodległości 132/136 komentarze opinie

  • Katarzyna - niezalogowany 2017-10-04 12:49:32

    Muszę zajrzec, zobaczymy jak się kształtują na tle innych Mokotowskich restauracji :) Moim numerem jeden na Mokotowie jest zdecydowanie od dłuższego czasu restauracja Akademia.

  • gość 2017-10-05 16:58:01

    dania z lawy warte grzechu!

Dodajesz jako: Zaloguj się