:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C rozproszone chmury

Prawie 12 tysięcy osób biegło w rejonie Toru Łyżwiarskiego Stegny w Biegu Powstania Warszawskiego

Prawie 12 tysięcy osób biegło w rejonie Toru Łyżwiarskiego Stegny w Biegu Powstania Warszawskiego

Kamil Karbowiak (Kotwica Brzeg) i przygotowująca się do startu w maratonie w mistrzostwach Europy w Berlinie Izabela Trzaskalska (AZS UMC Lublin) wygrali 28. Bieg Powstania Warszawskiego na dystansie 10 km.

Trasę długości 5 km najszybciej pokonali Piotr Mielewczyk (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) i Ewa Jagielska (LKS Ostrowianka Ostrów Maz.). W rywalizacji zawodników niepełnosprawnych na wózkach triumfował Witold Misztela (Warszawa).

W tym roku start i metę usytuowano w rejonie Toru Łyżwiarskiego Stegny. Trasa biegu została wyznaczona w innym rejonie miasta niż w latach ubiegłych z uwagi na prace na placu Krasińskich i ulicy Miodowej oraz kolizje z terminami innych dużych imprez.

Zawodnikom, których było blisko 12 tysięcy, dokuczał upał. Wielu wpadając na metę nie mogło złapać tchu.

Honorowymi starterami biegów byli prezes zarządu głównego Światowego Związku Żołnierzy AK Leszek Żukowski i wiceprezes związku Powstańcu Warszawskich Eugeniusz Tyrajski, który podczas powstania walczył w pułku Baszta w rejonie Stegien. (tvn24.pl)

Fot. wio.pl


Prawie 12 tysięcy osób biegło w rejonie Toru Łyżwiarskiego Stegny w Biegu Powstania Warszawskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się