:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Prezeska AMA Consulting Beata Waśniewska: "Najważniejsze dla każdego jest jego życie i zdrowie..."

Rozmowa z Beatą Waśniewską, prezeską AMA Consulting, firmy ubezpieczeniowej na Mokotowie

- Przekaz ludowy mówi: „nie ma nic cenniejszego dla człowieka, jak jego życie i zdrowie”. A wygłaszane do tego komentarze, zwłaszcza w sytuacjach dla kogoś trudnych, najczęściej brzmią: „ważne, że masz zdrowie i żyjesz, a z kłopotów wyjdziesz”. Z Pani perspektywy też tak to wygląda?

- Z mojej wygląda to jeszcze ostrzej, bo widzę skutki utraty zdrowia i życia, kiedy przychodzi do realizacji wcześniej zawartych polis. Jestem więc u początku drogi tych, którzy przewidują, że mogą ich spotkać sytuacje trudne, i wówczas gdy ich, niestety, spotykają.

- Warto się więc ubezpieczać na życie i zdrowie?

- Powiedziałabym, że to powinien być standard życiowy każdego obywatela – tak, jak to jest w wielu społeczeństwach zachodnich, gdzie zwłaszcza polisa na życie to norma, którą rodzina wypełnia często już u narodzin dziecka, by je wyposażyć na przyszłość np. w środki na naukę, ubezpieczyć od różnych nieszczęść, mieć w przyszłości dodatek do emerytury, a także odszkodowanie dla rodziny na wypadek śmierci, która się zdarza przecież w różnym wieku.

- I AMA Consulting jest w stanie takie ubezpieczenie dla każdego przygotować? Ale przecież to nie wy jesteście firmą ubezpieczeniową, tylko multi agencją korzystającą z ofert różnych ubezpieczycieli.

- Tak, to prawda. Ale przede wszystkim jesteśmy tu i teraz, na Mokotowie, na Sadybie, na Cypryjskiej, w najbliższym sąsiedztwie naszych klientów, dla których z wielu ofert, jakie mamy, dobierzemy taki produkt ubezpieczeniowy, który będzie zawierał wszystko to, czego oni oczekują, no i będzie na ich kieszeń.

- OK. To pomówmy teraz o konkretach. Na Mokotowie żyje sporo ludzi pracujących w tzw. wolnych zawodach, często na umowach o dzieło, a także osób starszych, w dużej mierze emerytów, którzy – jak wiadomo – cienko przędą, bo emerytury u nas, jakie są, każdy widzi. Macie takie oferty?

- Oczywiście. Nasza oferta skierowana jest do osób w wieku 18-67 lat. I jest dla tych grup – jak sądzę – atrakcyjna. Miesięczne składki są już od 33 złotych. Jasne, że ostateczna ich wysokość zależy od zakresu i sumy ubezpieczenia. A do podpisania polisy nie trzeba wypełniać ankiety medycznej, co jest dodatkowym atutem, szczególnie dla osób, które są nie do końca zdrowe.

- Aż tak prosto?

- Nie, aż tak prosto nie jest, ale nasi doradcy na pewno coś zaproponują i pomogą dobrać odpowiedni zakres ubezpieczenia.

- A osoby, które skończą 67 lat. Nie mają już u was szans?

- Wprost przeciwnie. Takie osoby również zapraszamy, są dostępne różne rozwiązania na rynku choć już trochę mniej atrakcyjne także im wcześniej osoba się ubezpieczy tym ma szanse na lepszy zakres.

- A ubezpieczenia zdrowotne? Jak wygląda dostępność do placówek NFZ, każdy wie i widzi. Co Wy na to?

- Dla ludzi, którzy pracują i nie mają możliwości stanąć o piątej rano w kolejce do lekarza, mamy świetną alternatywę w postaci pakietu na ubezpieczenie zdrowotne. One uniezależniają od NFZ w sytuacjach, gdy jego placówki oferują nam terminy lub rozwiązania przez nas nie do przyjęcia. Obecnie to koszt miesięczny już od 60zł. Za tę sumę możemy mieć dostęp do podstawowej opieki specjalistycznej i możliwość wykonywania badań bez stania w kolejkach i czekania na termin wizyty po kilka miesięcy. Oczywiście na wysokość składki miesięcznej ma wpływ wiek klienta i zakres ubezpieczenia, jakie sobie życzy. Ale potrafimy tak skonfigurować tego potrzeby, żeby suma składki nie przekraczała 100 zł.

- Takie zdrowotne eldorado?

- Eldorado może nie, ale na pewno zdecydowanie większy komfort w dostępie do leczenia niż w ramach NFZ. Bo – po pierwsze – placówki funkcjonujące w ramach tego ubezpieczenia są o wiele bardziej przyjazne choremu, do lekarza internisty czeka się maksymalnie do 48 godzin, a do specjalisty – kilka dni. Nawet przy najniższym pakiecie, choć jest tam ograniczona liczba specjalistów, to dostęp do placówek zdrowia jest o wiele większy. Niektóre pakiety w składce w okolicach 60 zł umożliwiają dostęp do 11-15 specjalistów, choć w mniejszej liczbie przychodni. Ale znowu… wybór pakietu to sprawa indywidualna, do rozstrzygnięcia w indywidualnej rozmowie u nas w firmie.

- Czy polisa może być dobrym prezentem?

- Myślę, że tak... W epoce coraz większego pragmatyzmu społeczeństw, również naszego, warto wziąć pod uwagę jako prezent z różnych okazji polisę ubezpieczeniową – na życie lub zdrowie. Gwarantuję, że wielu naszych rodziców, babć i dziadków, przyjmie to zdecydowanie lepiej niż kolejny szalik, skarpetki, koszulę etc. Bo to jest faktyczny objaw troski o nich, zwłaszcza jeśli idzie za tym nie jednorazowy gest, a stałe opłacanie miesięcznej składki. Pamiętajmy, że za kilka dni jest Dzień Mamy to idealna okazja na taki prezent.

- Chciałaby Pani takich ubezpieczeń?

- Ja je mam. Jakże by inaczej? Szewc bez butów by chodził? Każdy agent ubezpieczeniowy zaczyna od siebie… Na przykład w roku 2016 ubezpieczenie bardzo mi się przydało. W maju, gdy grałam z dziećmi w piłkę, uszkodziłam sobie kolano. Jakie było moje zaskoczenie, gdy Pani w przychodni powiedziała, że na wizytę u ortopedy muszę czekać do marca 2017 r. Aż dziesięć miesięcy! Gdyby nie prywatne ubezpieczenie zdrowotne, to ten wypadek kosztowałby mnie słono lub musiałabym bardzo długo czekać na leczenie. Jak więc widać, szewc w butach chodzi i sprawdza na własnej skórze rezultaty swojego działania.

- Dzięki za rozmowę.

Rozmawiał: WOJCIECH MARCICKI

Pod zdjęciem głównym: siedziba AMA Consulting i Beata Waśniewska, prezes 

AMA Consulting Sp. z o.o.

ul. Cypryjska 2G
02-761 Warszawa

tel.: 022 742 10 75, tel./fax: 022 742 10 70

e-mail: [email protected]


ama consulting - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się