:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C rozproszone chmury

PYTON TYGRYSI – jest czy go nie ma? Fundacja Animal Rescue Polska wyjaśnia

Potwierdzamy, iż na terenie od miejscowości Ciszyca do miejscowości Gassy odnaleźliśmy ślady przebywania pytona tygrysiego, o szacowanej długości od 4 do 6 metrów oraz obwodzie ok 50 cm.

Możemy potwierdzić czas powstania jednego z tropów na niedzielę 8.07 w godzinach między 18:00 a 20:00. Oprócz tego tropu, znaleźliśmy inne, stanowiące ścieżkę, którą pokonał pyton tygrysi, kierując się od miejscowości Dębina w stronę Gass.

Oświadczamy, iż te tropy wraz z wylinką są jedynymi potwierdzonymi przez ekspertów dowodami na to, iż wąż, przebywał na wskazanym terenie.

Nie otrzymaliśmy do analizy żadnych materiałów, które mogłyby potwierdzić lub wykluczyć możliwość, iż gad przedostał się na stronę otwocką. (…)

Na dziś zapadła decyzja o zawężeniu strefy działań do terenu, na którym udało się potwierdzić obecność pytona tygrysiego. Sytuacja ulegnie zmianie, jeśli uzyskamy dowód obecności tego węża w innej lokalizacji.

Analizując zaistniałą sytuację, dalsze działania będą prowadzone dwutorowo. Skupiamy się, tak jak do tej pory, na bardzo dokładnym przeszukiwaniu terenu, poprzez piesze patrole oraz dokonywanie dokumentacji fotograficznej przy użyciu dronów. Teren poza określonym obszarem będzie co jakiś czas sprawdzany przy użyciu samochodów terenowych (…)

Dodatkowo, w pogotowiu będzie czekał zespół szybkiego reagowania, którego zadaniem będzie potwierdzanie lub wykluczanie nadchodzących doniesień spoza wyznaczonego obszaru.

W skład grupy eksperckiej, która dokonuje bieżących analiz każdego pozyskanego materiału, wchodzą: Gabor Kamiński - lekarz weterynarii i hodowca gadów, Christian Schabinger – hodowca gadów z fundacji Epicrates , przy wsparciu pracowników Herpetarium  (Olga, Zuza, Mateusz) z  warszwskiego ZOO. W pieszych patrolach biorą udział wolontariusze i inspektorzy naszej fundacji, członkowie koła wędkarskiego nr 12.  Zabezpieczeniem operacyjnym zajmuje się BBiZK Starostwa Powiatowego w Piasecznie, które zapewnia nam wsparcie następujących służb: Komendy Powiatowej w Piasecznie, Policji Rzecznej, Piaseczyńskiego WOPR, OSP w Bielawie,  OSP w Czernidłach, Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. Wsparcia udziela również urząd gminy Konstancin-Jeziorna. 

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności mieszkańców następujących miejscowości: Gassy, Dębina, Ciszyca, Czernidła, Łęg. W przypadku zobaczenia węża prosimy nie podchodzić do niego, o ile nie zagraża to bezpieczeństwu, zrobić zdjęcie telefonem, zachowując bezpieczną odległość, zawiadomić Policję 997, Powiatowe Centrum Kryzysowe (22 737 07 63) lub nasz patrol (792 112 122). 

Fot. ARP

 


pyton tygrysi - komentarze opinie

 • gość 2018-07-12 15:44:09

  Selfie można zrobić ?

 • Gość - niezalogowany 2018-07-12 18:08:40

  Nawet trzeba i na fejsika wrzuć

 • Zainteresowany - niezalogowany 2018-07-23 14:18:53

  Gdzie kupić pytona tygrysiego ? Mam teściową .

 • Kolejarz - niezalogowany 2018-07-23 14:22:00

  Ten pyton tygrysi , powinien mieć ksywę ,, Pendolino " , bo szybko się przemieszcza ..

 • Kolejarz - niezalogowany 2018-07-23 14:22:29

  Ten pyton tygrysi , powinien mieć ksywę ,, Pendolino " , bo szybko się przemieszcza ..

Dodajesz jako: Zaloguj się