:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C lekkie zachmurzenie

Radny PO pyta o buspas na Puławskiej, a wiceprezydent Warszawy mówi, że to do 2021 r. niemożliwe

Radny PO pyta o buspas na Puławskiej, a wiceprezydent Warszawy mówi, że to do 2021 r. niemożliwe

Radny stołeczny PO Michał Bitner zaproponował, aby na ulicy Puławskiej, a także na mostach Grota-Roweckiego i Gdańskim powstały buspasy. Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska odpowiedziała, że to do 2021 r. raczej niemożliwe.

Jeśli chodzi o Puławską, która nas najbardziej interesuje, to propozycja radnego obejmuje odcinek tej ulicy od stacji metra Wilanowska do granic miasta. Uzasadnienie jest oczywiste: usprawni to ruch komunikacji miejskiej na tym odcinku szczególnie utrudniony przez korki w godzinach szczytu.

Jak poinformowała wiceprezydent Kaznowska, Zarząd Transportu Miejskiego przygotuje odpowiednią analizę wpływu zaproponowanego buspasa na ruch innych pojazdów na wspomnianym odcinku, ale nie stanie się to wcześniej, jak na przełomie II i III kwartału tego roku, ponieważ właśnie dokonywana jest analiza wytyczenia buspasa na al. Wilanowskiej, na odcinku od Rolnej do Sobieskiego. Puławska będzie następna w kolejce, ale nawet jeśli wnioski będą pozytywne, to i tak decyzja związana będzie z zakończeniem budowy przez GDDKiA nowej wylotówki na Kraków (S7) od Lotniska do obwodnicy Grójca. A to nastąpi gdzieś w połowie roku 2021, jak dobrze pójdzie…

A jeśli chodzi o mosty, to jeden (Grota-Roweckiego) jest w zarządzie GDDKiA, a ona nie planuje buspasa, a drugi (Gdański) ma małe natężenie ruchu autobusowego, bo główny ciężar komunikacji publicznej spoczywa tu na tramwajach, które mają swoje bezpieczne torowiska.

Fot. Piaseczno News


na puławskiej - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się