:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C lekkie zachmurzenie

Recydywa oszusta internetowego, 27-letniego Patryka M. Specjalność? Kurier odbierający towar

Recydywa oszusta internetowego, 27-letniego Patryka M. Specjalność? Kurier odbierający towar

Raz już na tym wpadł. Jego oszustwo polega na tym, że wyszukuje na portalach aukcyjnych oferujących sprzedaż komórki, a potem – jako kurier – odbiera towar i… znika!

Wpadł po raz drugi, bo jego sposób działania był ten sam jak poprzednio. Mężczyzna na jednym z portali aukcyjnych wyszukiwał osoby, które oferowały sprzedaż drogich markowych telefonów. 27-latek dzwonił następnie do sprzedającego i proponował mu kupno takiego aparatu poprzez kuriera i płatność w opcji „za pobraniem”.

Kiedy osoba godziła się na taką formę sprzedaży, Patryk M., podając się za pracownika firmy kurierskiej, umawiał się telefonicznie na odbiór towaru, przyjeżdżał pod wskazany adres, wystawiał stosowne dokumenty, pakował aparat w firmową torbę, po czym zabierał telefon i „znikał”.

W ten sposób 27-latek już w styczniu tego roku oszukał dwóch internautów na kwotę ponad 6000 złotych. Tym razem Patryk M. w identyczny sposób oszukał kolejną osobę na 4900 złotych.

Funkcjonariusze z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą kolejny już raz zorganizowali zasadzkę, w którą wpadł na gorącym uczynku.

Patryk M. usłyszał zarzut oszustwa. Również i w tym przypadku „fanty” wstawiane były do lombardu. Policjanci prowadzący tę sprawę wiedzą już, że 27-latek podobnych przestępstw dopuścił się także na terenie innych dzielnic Warszawy.

Fot. Policja

 


patryka m. - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się