:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C słabe opady deszczu

Roksana Węgiel (drużyna Edyty Górniak) wygrała pierwszą edycję konkursu Voice Kids

No i mamy za sobą finał pierwszej edycji konkursu Voice Kids. Wygrała Roksana Węgiel, nie mająca nic wspólnego z Mokotowem, poza tym, że swą nagrodę zdobyła w studiu TVP2 na ul. Woronicza. Ale dobre i to.

Jak powiedział juror Baron z zespołu Afromental, należy ze studia odwołać ekipę sprzątającą, bo Roksana dokładnie posprzątała wszystko. Otrzymała prestiżową statuetkę, kontrakt z Universal Music Polska oraz nagrodę pieniężną 40 tys. zł.

Roksanka była bardzo żywiołowym dzieckiem, którego wszędzie było pełno – czytamy w abc.tvp.pl. – Ma 13 lat. Od zawsze lubiła różnego rodzaju występy. Gdy miała 4-5 lat, rodzice zapisali ją na zajęcia gimnastyki artystycznej w Miejskim Domu Kultury w Jaśle. Równocześnie trenowała taniec towarzyski w Studio Tańca Podkarpacie. Wzięła udział w wielu turniejach, zajmując wysokie miejsca. Ma klasę taneczną E. W przyszłości nie wyklucza powrotu do tańca towarzyskiego.
Szukając zajęć z akrobatyki, dziewczynka trafiła do sekcji ASW Judo Jasło, gdzie poznała tajniki tego sportu i wspaniałych ludzi. Zwiedziła wiele interesujących miejsc i przeżyła niezapomniane przygody, jeżdżąc na ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje judo m.in. do Rumunii, Niemiec i na Słowację. W nagrodę dla najlepszych zawodników była Disneylandzie pod Paryżem, gdzie spędziła cudowne chwile, zwiedziła stolicę Francji i odwiedziła tam inne miejsca. Obecnie Roksana ma pomarańczowy pas. Dziewczynka również miło wspomina letnie obozy treningowe.
Przygodę ze śpiewem zaczęła na obozie... judo. To właśnie na obozie judo w Chorwacji, na konkursie karaoke, ujawnił się jej wokalny talent. Zaśpiewała tam „My, Cyganie” i otrzymała bardzo pochlebne recenzje.
Po powrocie do domu opowiedziała całą historię mamie, zaprezentowała piosenkę i uznały, że pójdą na przesłuchania, kwalifikujące na wokalne zajęcia Jasielskiego Domu Kultury. 
Roksana miała wtedy 8,5 roku. I tak zaczęła się jej przygoda ze śpiewem, która trwa do dziś. 
Obecnie dziewczynka szlifuje wokalne umiejętności u pani Ewy Grzebień, która zachęciła ją do nauki gry na fortepianie. Od 2 lat należy również do parafialnej scholi dziecięcej.
Największe osiągnięcia Roksany to: I miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu „Skowroneczek” w Nowym Sączu w 2015 i w Międzynarodowym Festiwalu „Orfeusz” w Lido di Jesolo 2015 oraz nominacja na Festiwal „We XXI-century” w Słonecznym Brzegu, w Bułgarii, który odbędzie się jesienią, a także Srebrna Półnutka w Międzynarodowym Festiwalu „Majowa Nutka 2015” w Częstochowie.
Jako małe dziecko Roksanka była dosyć niesforna. Do dzisiaj cała rodzina wspomina, gdy pewnego dnia była niegrzeczna i mama – za karę – wyłączyła jej ulubioną bajkę. Mama wyszła na balkon wieszać pranie, a ona – niewiele myśląc – zamknęła drzwi balkonowe i jak gdyby nigdy nic ponownie włączyła telewizor. Mama oczywiście pukała, krzyczała, ale dopiero uwolnił ją tata, po powrocie z pracy. Oczywiście dziewczynka dostała porządną reprymendę.
Teraz Roksana już nie robi takich niemiłych psot, ale zdarzają się jej różne dziwne przygody. W Aquaparku w Bułgarii zjeżdżała z wielkiej zjeżdżalni i zatrzymała się na jednym ze wzniesień. Okazało się, że za mało waży i siła rozpędu nie była odpowiednia. Pracownicy musieli po nią wychodzić po drabinie i tak też stamtąd zeszła. Innym razem, na jednym z festiwali, nie zauważyła przeszklonych drzwi i z impetem w uderzyła. Na szczęście nic poważnego się nie stało, było trochę krwi i opuchlizna. Szyba ocalała…

Ze szkolnych przedmiotów Roksana najbardziej lubi: WF, muzykę, plastykę i język polski. 
Dziewczynka kocha zwierzęta. Bardzo lubi książki z serii „Zaopiekuj się mną” autorstwa Holly Webb. Jej ulubiona książka to „Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett.
Roksanka jest bardzo sprawna fizycznie, chodzi na rękach, biega, lubi pływać. W tym roku dołączyła do hip-hopowej grupy tanecznej R-Revolution, działającej przy Jasielskim Domu Kultury. Jednak to, co kocha najbardziej to śpiew. Konsekwentnie realizuje swoje marzenia.
W przyszłości pragnie zostać piosenkarką, ewentualnie aktorką (abc.tvp.pl)

Fot. instagram, arch. prywatne

 


roksana węgiel - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się