:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C słabe, przelotne opady deszczu

Rosną ceny mieszkań na Mokotowie, za rok średnia dojdzie do 10 tys. zł za 1 metr kwadratowy!

Średnie ceny mieszkań na Mokotowie rosną z każdym miesiącem o ponad 100 zł na metrze kwadratowym. Dziś ta średnia wynosi 9762 zł. Przy tym tempie wzrostu pod koniec 2018 r. przekroczy z pewnością 10 tys. zł.

Dlaczego tak się dzieje? Pierwszy powód to rosnąca inflacja, ale on jest – jak się wydaje – najmniej ważny. Drugi powód, najpewniej zasadniczy, jest taki, iż mieszkania w naszej dzielnicy wznoszone są w miejscach, które gwarantują ciszę i spokój, w pobliżu terenów zielonych, w budynkach o niskiej zabudowie, z dobrze zaplanowaną infrastrukturą handlowo-rekreacyjną.

Rosną też koszty wynajmu mieszkań

Ponieważ coraz więcej jest ich właśnie w tych nowych osiedlach, a w związku z tym ich standard jest znacznie wyższy niż na starym Mokotowie, przeto w ciągu ostatnich trzech lat średnia cena wynajęcia np. 60-metrowego mieszkania wzrosła do 3500 zł za miesiąc. W ciągu trzech lat niemal o 1/3.

Jak napisaliśmy, Mokotów rozbudowuje się przede wszystkim na osiedlach typu Nordic Mokotów, Jaśminowy Mokotów czy też Vena Mokotów – nie za wysokich, o przyjaznym otoczeniu. I na nich to głównie jest w tej chwili do sprzedania prawie 6 tys. mieszkań, a prawie 2 tys. do wynajęcia.

A na marginesie, odchodząc od średniej ceny, warto wiedzieć, że:

- najtańsze mieszkania, między 7 a 8 tys. zł za 1 m. kw. lokują sie przy ulicach Bełdan i Augustówka;

- bardzo drogie, powyżej 11 tys. zł za 1 m. kw., są na osiedlach przy ulicach Wyścigowej i Broniwoja;

- najdroższe, wykraczające poza 18 tys. zł za 1 m. kw. znajdują się na osiedlu Biały Kamień.

Ale te najdroższe – poza znakomitym położeniem tuż przy Polu Mokotowskim – mają w momencie sprzedaży pełną cywilizacyjną oprawę: klimatyzację, zmywarkę, lodówkę, pralkę, kuchenkę, system alarmowy, drzwi antywłamaniowe, domofon, monitoring całego terenu, który jest poza tym ogrodzony, telewizję kablową, internet, telefon, a nawet meble, z których oczywiście można zrezygnować. Aranżacja jest jednak pełna i kto chce się sprowadzić od zaraz – ten płaci!

 


ceny mieszkań na mokotowie - komentarze opinie

  • Halina - niezalogowany 2017-11-30 21:44:43

    Ceny mieszkań wzrosną, bo coraz mniej nowych inwestycji będzie mogło tu powstać. Mokotów nie jest z gumy. To całkowicie logiczne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby kupować mieszkania na Ochocie. Sąsiaduje z Mokotowem, do Śródmieścia podobny dystans. I na Ochocie ciągle się budują nowe osiedla np. Grójecka 216. Przy okazji Ochota to niezła lokalizacja mieszkań, które idealnie nadają się pod wynajem.

  • Gość - niezalogowany 2017-12-01 15:08:21

    Gdzie niby to zdjęcie wnętrza nad tekstem?

Dodajesz jako: Zaloguj się