:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C pochmurno z przejaśnieniami

„Różaniec Do Granic” nie dotarł do szpitala MSWiA na Wołoskiej. Dlaczego? Gdzie minister Błaszczak?

„Różaniec Do Granic” nie dotarł do szpitala MSWiA na Wołoskiej. Stroni? Dlaczego? Gdzie min. Błaszczak?

W tej kościelnej akcji są już szpitale na Banacha i Szaserów. A szpital na Wołoskiej się opiera. Podobno sam min. Mariusz Błaszczak musi wydać zgodę. A zgody nie ma, bo prezes JK nagle jest dla niego nieuchwytny. Powód?

Ba… Tego nie wie nikt. Tymczasem o pokój dla Polski i świata modlić się będzie ponad milion ludzi. Dzisiaj (7 października br.) mają stanąć wzdłuż granicy, by wspólnie odmówić różaniec.

- Modlitwa odbywa się w dniu, w którym Kościół obchodzi wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. W przededniu setnej rocznicy objawień w Fatimie - mówi Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia.

Jak informuje gazeta.pl, modlitwy odbędą się przede wszystkim w miejscowościach przygranicznych, ale też w kościołach poza Polską i na lotniskach. Do akcji mają przyłączyć się m.in. polscy żołnierze w wojskowej bazie Bagram na terenie Afganistanu.

Główne założenie akcji pod hasłem "Różaniec do granic” to otoczenie całego kraju modlitwą. Organizatorzy podkreślają, że akcja odbywa się w Święto Matki Bożej Różańcowej „ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją”. W bitwie pod Lepanto sojusz państw katolickich pokonał Imperium Osmańskie. Wbrew temu, co piszą organizatorzy, flota Osmańska była większa o 25 proc., a nie „wielokrotnie”.

Akcja ma być transmitowana w Radiu Maryja. Jej mecenasami są m.in. Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych (oraz fundacja spółki) i Grupa Energa. „Taki rozmach i skala wydarzenia nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie Mecenasów” - czytamy w serwisie tygodnika „Niedziela”.

„Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. (...) Wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej. Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata” - czytamy na stronie wydarzenia.

W piątek organizatorzy podawali, że na „Różaniec do granic” zapisało się 150 tys. osób. W sobotę ta liczba wzrosła do 300 tys. A gdzie jest szpital na Wołoskiej?

Źródło: gazeta.pl, rozaniecdogranic.pl

 

„różaniec do granic” - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się