:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Sąsiedzi sadzą drzewa – na sąsiednich osiedlach i w bliskich sobie dzielnicach

Sąsiedzi sadzą drzewa – na sąsiednich osiedlach i w bliskich sobie dzielnicach

Stołeczne dzielnice wzbogacą się tej jesieni o 6 000 nowych drzew. Część z nich posadzą sami mieszkańcy. W październiku dzieci i dorośli dołączyli do wspólnych nasadzeń na Mokotowie i w Wilanowie.

Parki, skwery i arterie zazielenią się w we wszystkich dzielnicach stolicy. Warszawscy ogrodnicy rozpoczęli prace w połowie października. Razem z mieszkańcami zasadzą 600 nowych drzew.

– Warszawiacy mogą sami decydować, w których miejscach chcą więcej zieleni. Swoje pomysły przedstawiają zarówno w projektach budżetu partycypacyjnego jak i za pomocą aplikacji „Milion drzew”. Od czasu uruchomienia tej internetowej platformy otrzymaliśmy już 10 600 zgłoszeń ze wskazaniem, gdzie warto zasadzić kolejne drzewo. Mieszkańcy są chętni do wspólnego tworzenia miejskiej przestrzeni. Teraz mogą uczestniczyć także w naszych jesiennych nasadzeniach – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

W ostatnim tygodniu października sąsiedzkie sadzenie odbyło się m.in. na Mokotowie i w Wilanowie. W Wilanowie, przy ul. Ł. Drewny stanęło 16 nowych drzew. Uczestnicy spotkania przy ul. Niepodległości mogli zobaczyć specjalną metodę sadzenia 11 dużych dębów z wykorzystaniem mocujących kotew i napinających pasów.

–  Te spotkania to nie tylko ciekawa lekcja o otaczającej przyrodzie, ale również przypomnienie o tym, jak wiele korzyści daje nam zieleń w mieście. Stale pielęgnujemy drzewa, by oczyszczały powietrze i chroniły przed słońcem bądź wiatrem. W tym sezonie pogoda sprzyja relaksowi i rekreacji w parkach, lasach czy nad Wisłą. Wspólne sadzenie drzew może być również przyjemną rozrywką – mówi Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Fot. ZZM

 


drzewa - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się