:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C słabe opady deszczu

Służewski Dom Kultury: 29 września 2018 r. dniem z Lechem Majewskim w Galerii Przy Kozach

Ten Dzień z Lechem Majewskim rozpocznie się o godz. 15.00 projekcją video-artów: „Pokój saren” i „Szklane usta”. Następnie zostanie wyświetlony film (dramat) „Onirica”. Po projekcjach – spotkanie z reżyserem oraz otwarcie wystawy fotografii.

Od godz. 15:00 do 20:00, Wydawnictwo „Rebis”, na swoim stoisku w SDK, umożliwi zakup książek autorstwa Lecha Majewskiego, a także publikacji o Artyście

Lech Majewski to reżyser filmowy i teatralny, malarz, poeta, pisarz - autor esejów i powieści. Jest artystą, którego trudno zaklasyfikować do jakiejś szkoły czy stylistyki, wpisać w konkretny nurt, czy formację artystyczną. Ze swobodą i odwagą przemierza geograficzne obszary, ale także kolejne dziedziny sztuki, bada różne środki ekspresji i alternatywne wymiary narracji, rozsadzające schematy gatunkowe. Otwarty na współczesność, świetnie zorientowany w najnowszych tendencjach sztuki, w rzadki dziś, szlachetny sposób pozostaje wierny starym mistrzom. Wbrew nakazom własnej epoki swoją twórczością dowartościowuje kategorię piękna.

Filmy Lecha Majewskiego „opowiadają się” w pierwszej osobie, są pejzażami wewnętrznymi. Pozwalają wniknąć w mikrokosmos bohatera - najczęściej jest nim artysta - którego wrażliwość filtruje obraz rzeczywistości.

Przedstawione w „Galerii przy Kozach” prace pochodzą z różnych okresów twórczości Lecha Majewskiego: „Szklane usta” (powstały ze złożenia cyklu wideo-artów „Krew poety”) zrealizowano w 2007 roku. Większość́ monochromatycznych fotografii zrobiono na planie „Krwi poety”/„Szklanych ust”. Dwie z nich są cytatami z „Ewangelii Według Harry’ego” (1992), a kilka barwnych – z „Angelusa” (2000).  

29 września 2018 r., Galeria Przy Kozach, Służewski Dom Kultury, ul. J. S. Bacha 15

Fot. filmweb

 


z lechem majewskim - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się