:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C mgła

ŚMIECI: nie dość, że jest problem z ich usuwaniem, to jeszcze zapłacimy niebawem DROŻEJ!

ŚMIECI: nie dość, że jest problem z ich usuwaniem, to jeszcze zapłacimy niebawem DROŻEJ!

Problem związany z wywozem ŚMIECI w Warszawie zdaje się nie mieć końca. Jednym z najbardziej zaśmieconych regionów stolicy jest Mokotów. Kilka miesięcy temu informowaliśmy o tym, że miasto nie radzi sobie z organizacją sukcesywnego oczyszczania naszej dzielnicy. 
Wywóz śmieci to jednak tylko część problemu, druga to ich segregacja, która również nie idzie najlepiej. Rząd postanowił więc przeciwdziałać takiemu stanowi rzeczy i od 2019 r. planuje wprowadzić wyższe opłaty za wywóz śmieci niesegregowanych. "Rzeczpospolita" donosi, że podwyżki opłat będą znaczne - za nieposegregowane śmieci zapłacimy cztery raz więcej niż za posegregowane! 
Projekt ustawy, którym niedługo zajmie się Sejm, zakłada zmianę w gminnym systemie odbierania odpadów. Każdy właścicel nieruchomości zostanie zobowiązany do segregowania śmieci. W wypadku gdyby ktoś nie chciał tego robić... będzie musiał słono zapłacić! Firmy zajmujące się wywozem odpadów będą mogły poinformować gminę, że dana osoba swoich śmieci nie selekcjonuje, a wtedy władze miasta będą mogły ukarać ją odpowiednio wysokimi stawkami za ich wywóz. 

Zrobiliśmy wśród warszawiaków sondę na ten temat. Przepytaliśmy ponad 20 osób mieszkajacych na osiedlach i we własnych domach. Wspólny mianownik tych wypowiedzi jest jeden: co z tego, że śmieci będą segregowane, kiedy i tak potem firmy śmieciarskie wrzucają wszystko do jednego wora.

- Przestałem segregować śmieci - mówi Jan Rozmaryn z jednego z osiedli - kiedy zobaczyłem, jak z trzech pojemników na różne odpady cała zawartość ląduje w jednej śmieciarce!

- Nie mam zaufania do tego rozwiązania - mówi inny mieszkaniec, z willi na Mokotowie - bo widzę, jak traktowane są posegregowane śmieci niedaleko mnie, w spalarni na Zawodziu. Co jakiś czas wybucha tam pożar. Spadają na nas kilogramy czarnego pyłu. Co nam z segregacji, jak to wszystko idzie potem z dymem. Ludzie mówią, że dlatego, bo trzeba się tych zbelowanych śmieci pozbyć, a nikt ich nie chce odbierać...

Reszta wypowiedzi w naszej sondzie była dość podobna. Ciekawe co na ten temat sądzą kandydaci na prezydenta Warszawy...

Do tematu będziemy wracać.


Śmieci - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się