:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C pochmurno z przejaśnieniami

Stacja metra Służew ma nowe wejście – zbudowane „po cichu”, trzecie takie „prywatne”…

Na stacji Służew, znajdującej się na najstarszym odcinku I linii warszawskiego metra, jedno z wejść zostało zadaszone i pojawiły się schody ruchome. Okazuje się, że to inwestycja spółdzielni mieszkaniowej Służew.

Pasażerowie korzystający ze stacji Służew mogą być mile zaskoczeni inwestycją, która realizowana jest „po cichu”. Jedno z wyjść, znajdujących się po wschodniej stronie al. Harcerzy Rzeczpsopolitej, zostało kompletnie przebudowane – pojawiło się zadaszenie i dwa ciągi schodów ruchomych w obu kierunkach, które zastąpiły schody stałe. To inicjatywa prywatna, choć oczywiście uzgodniona z Metrem i ZTM. Inwestorem jest SM Służew nad Dolinką – informuje Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM.
Wyjście na razie pozostaje zamknięte, pozostały jeszcze do wykonania ostatnie prace. – 19 września odbył się rozruch schodów wraz ze sprawdzeniem. Po uzyskaniu stosownej decyzji odbiorowej wydanej przez Urząd Dozoru Technicznego schody zostaną przejęte na stan m.st. Warszawy i przekazane do użytkowania do Metra Warszawskiego. Ich udostępnienie dla pasażerów nastąpić może do końca października – informuje Krajnow.
Inwestycja na Służewie to już trzecie „prywatne” wejście do metra. W 2005 r. otwarto nowe wejście na stacji Stokłosy, prowadzące w rejon pasażu Ursynowskiego oraz powstałej przy nim niewielkiej galerii handlowej. Kolejna taka inwestycja miała miejsce na stacji Wilanowska, gdzie prywatny inwestor sfinansował przebudowę najbardziej obleganego przejścia w kierunku pętli autobusowej. W jego miejscu pojawiły się dwa zadaszone wyjścia, w tym jedno z obustronnymi schodami ruchomymi.

Źródło i foto: transport-publiczny.pl

 

służew - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się