:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C rozproszone chmury

Stadion Skry: coś nareszcie się rusza, ogłoszono konkurs na kompleksowe zagospodarowanie

Stadion Skry: coś nareszcie się rusza, ogłoszono konkurs na kompleksowe zagospodarowanie

Jak poinformowała Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy, został ogłoszony konkurs na kompleksowe zagospodarowanie terenów wokół Skry, a także samego stadionu na 15 tysięcy widzów.

Prace konkursowe maja być składane do października br. Potem zostanie wyłoniony zwycięzca. W 2019 r. mają powstać plany szczegółowe, a w rok później rozpoczęcie budowy. Ma ona mieć dwa etapy. W pierwszym powstanie boisko treningowe, rzutnia, budynek zaplecza i strefa sportowo-rekreacyjna, w drugim – stadion główny. Będzie on w części wykorzystywał stare elementy konstrukcji, te, które konserwator zabytków uzna za warte zachowania. Cała inwestycja będzie kosztować od 500 do 600 milionów złotych.

Wokół Skry toczyły się przez wiele lat spory sądowe dotyczący prawa własności. Dopiero w listopadzie 2015 r. Naczelny Sąd Administracyjny uznał ostatecznie prawo samorządu warszawskiego do dysponowania tym terenem, czemu opierał się zarząd Skry, uniemożliwiając jego przejęcie. Ostatecznie zdecydowane działanie ratusza spowodowało, że teren dostał się w ręce samorządowców. Ale – zdaje się – że klub się obraził, ponieważ żaden z jego przedstawicieli nie bierze udziału w pracach konkursowego jury. Prezes klubu Krzysztof Kaliszewski tłumaczy się wprawdzie, e jest zajęty trenowaniem Anity Włodarczyk i związanymi z tym częstymi wyjazdami za granicę, ale mało kto w to wierzy. Jak zapewniła jednak Kaznowska, jego uwagi będą wzięte pod uwagę przy ostatecznym wdrażaniu zwycięskiego projektu. (zp)

Fot. pl.wikipedia.org


skry - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-07-29 20:55:57

    Koncepcja nie zakłada boisk bocznych dla piłki. A płyta główna zakłada boisko tylko do III ligi

Dodajesz jako: Zaloguj się