:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Stadion Warszawianki na Biennale Architektury w Wenecji – powód do chluby i wstydu

W Wenecji miesiąc temu odbyło się Biennale Architektury. Obecna była na nim również Polska, która chwaliła się tym stadionem jako mistrzostwem architektury stadionowej. A powinna się wstydzić.

Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Stadion Warszawianki jest faktycznie przykładem znakomitej architektury stadionowej. A raczej BYŁ. Dziś bowiem jest faktycznie w ruinie, której w żaden sposób nikt nie chce rewitalizować – ani władze Warszawy, ani prywatni użytkownicy.

Sam klub jest bankrutem, który sprzedał należące do niego tereny, rozwiązał wszystkie sekcje sportowe. Użytkowana jest wyłącznie płyta boiska. Niszczeje kort tenisowy, nie mówiąc o trybunach, które są w fatalnym stanie. Jeszcze trochę takiej gospodarki i już naprawdę nie będzie się czym chwalić. Zostanie tylko wstyd. Z tym że nie ma nawet tych, którzy by się zawstydzili. Wszyscy umywają ręce, czekając nie wiadomo na co. Zmiłowanie boskie z pewnością nie nastąpi. (mw)

Na zdjęciach: stan obecny i fotka z przeszłości

Fot. bryla.pl, sadrzeczy.blogspot.com

Czytaj też:

https://imokotow.pl/artykul/wystawmy-rachunek-dla/108879

https://imokotow.pl/artykul/konkurs-na-rewitalizacje/108804

https://imokotow.pl/artykul/uklad-urbanistyczny/437857

 

 

 

stadion warszawianki - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się