:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C lekkie zachmurzenie

Super ważne dla wyjeżdżających: polisa turystyczna - żeby w razie wypadku nie pójść z torbami!

Super ważne dla wyjeżdżających: polisa turystyczna - żeby w razie wypadku nie pójść z torbami!

Niedługo zacznie się sezon wyjazdów na ferie, często za granicę. Nieważne czy będziemy bawić się na śniegu czy w ciepłej morskiej wodzie. Warto wcześniej zaopatrzyć się w polisę turystyczną, która w razie wypadku uchroni nas przed kosztami leczenia, które mogą nas zrujnować.

Dzisiaj specjalnie dla mieszkańców Mokotowa, znajdująca się na ul. Cypryjskiej2G firma AMA Consulting, multi agencja ubezpieczeniowa, przygotowała ofertę polisy turystycznej, na którą składa się pakiet kilku ubezpieczeń, gdzie głównym i najważniejszym elementem są właśnie koszty leczenia.

Głównie polisa ta zabezpiecza nas przed koniecznością samodzielnego pokrywania kosztów udzielonej nam pomocy medycznej poza granicami kraju. W razie zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku z polisy pokrywane są koszty leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego, koszty badań, operacji i zabiegów. Zwracane są też wydatki poniesione na zakup leków czy środków opatrunkowych.

Pamiętajmy, że leczenie za granicą bywa bardzo drogie, często może sięgnąć wielu dziesiątków tysięcy. Przy wyborze sumy ubezpieczenia musimy wziąć m.in. pod uwagę kraj, do którego się wybieramy, to czy będziemy uprawiać ryzykowne sporty, czy mamy zdiagnozowaną i leczoną chorobę przewlekłą, która może zaostrzyć się w czasie wyjazdu i w związku z tym trzeba będzie skorzystać z pomocy medycznej.

Sprawdźmy też czy w ubezpieczeniu kosztów leczenia mamy Assistance. Ten aspekt polisy to pokrycie kosztów akcji ratowniczej i poszukiwawczej, ważny zwłaszcza dla tych, którzy udają się w góry lub na morze. Widzimy takie akcje często w telewizji. Prowadzone są przez wyszkolonych ratowników i przy użyciu wysoce specjalistycznego sprzętu. To także organizacja transportu osoby ubezpieczonej do kraju, jeśli normalny powrót nie jest możliwy.

Assistance zapewnia nam też pomoc w nieoczekiwanych zdarzeniach losowych. Mamy tu kilka wersji. Np. wsparcie przy organizacji i zaplanowaniu dalszej podróży, telefoniczna informacja i konsultacja, telefoniczne wsparcie medyczne czy pomoc w razie konieczności wcześniejszego powrotu do kraju. Albo dosłanie niezbędnych przedmiotów osobistych, leków, pomoc w momencie zagubienia dokumentów, pożyczka na kaucję.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to też element polisy turystycznej. Różnie się przecież może zdarzyć: choroba, tzw. rozstrój zdrowia, uszkodzenie ciała, trwały uszczerbek albo nawet śmierć. Najczęściej wybierane przez klientów sumy ubezpieczenia mieszczą się w przedziale 10-100 tys. złotych. Oczywiście, im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższe ewentualne świadczenie.

Kolejnym dostępnym w tym pakiecie ubezpieczeniem jest OC w życiu prywatnym. Dzięki niemu nie musimy z własnej kieszeni wypłacać odszkodowania osobie, której niechcący wyrządziliśmy szkodę, gdyż zrobi to za nas ubezpieczyciel. To jest ubezpieczenie szczególnie ważne np. dla narciarzy, dla trenujących biegi. Zdarza się, że niechcący najedziemy na kogoś na stoku albo wpadniemy na rowerzystę i uszkodzimy jego sprzęt.

No i wreszcie bagaż podróżny. Można go stracić, uszkodzić lub zniszczyć. Mogą nam go ukraść w czasie kradzieży z włamaniem, rabunku lub może zaginąć w czasie podróży, podczas nieszczęśliwego wypadku czy nagłego zachorowania. Bagaż może też zaginąć lub uszkodzić się w czasie niespodziewanych zdarzeń losowych czy katastrof komunikacyjnych.

Wszystkie te zdarzenia podlegają odszkodowaniu. Przy czym pamiętać trzeba, że bagażem jest nie tylko odzież, kosmetyki czy przedmioty pierwszej potrzeby, ale też np. laptop, tablet, komórka, aparat fotograficzny. W związku z tym, wybierając sumę ubezpieczenia, należy brać pod uwagę wartość naszego bagażu.

Wszystkich zainteresowanych polisą turystyczną mieszkańców Mokotowa i okolic AMA Consulting zaprasza do swojej siedziby, bo tam w przyjaznej atmosferze, korzystając z pomocy doświadczonych specjalistów, można dobrać trafnie wszystkie składniki polisy turystycznej i najlepszego dla klienta ubezpieczyciela.

AMA Consulting sp. z o. o.

ul. Cypryjska 2G, 02-761 Warszawa

Tel.: 22 742 10 75, tel./fax: 22 742 10 70

www.amaconsulting.pl

 


polisa turystyczna - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się