:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C słabe opady deszczu

Tenshin Aikido - nowatorska szkoła w naszej części Warszawy: dla Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa

Dwa dni temu (4 września br.) nasza część Warszawy wzbogaciła się o się o niezwykłą szkołę. Będzie w niej można uczyć się japońskiej sztuki samoobrony aikido, wzbogaconej o elementy fizjoterapii.

Aikido łączy ciało, umysł i ducha, co skutkuje harmonijnym rozwojem. Opanowanie go sprzyja harmonijnemu rozwojowi dzieci i młodzieży, jest korzystne dla dorosłych.

Zajęcia w Tenshin Aikido Global Polska poprowadzi Bartłomiej Gajowiec - fizjoterapeuta z długoletnim stażem zawodowym oraz praktyk aikido w linii Tenshin.

- Metody fizjoterapii i aikido wzajemnie się przenikają – powiedział Gajowiec – dostrzegłem te korzyści, uczestnicząc w zajęciach, które w marcu 2018 poprowadził w Warszawie Jaime Calderon. Obserwując zaawansowane techniki obrony i ataku uświadomiłem sobie, że bezpieczna droga do ich opanowania wymaga stosowania w praktyce wiedzy z anatomii, fizjologii i mechaniki działania ludzkiego ciała.

Tenshin Aikido Global Polska jest pierwszą tego rodzaju placówką w naszym kraju. Istotą nowatorskiej metodyki treningów jest połączenie terapeutycznych technik fizjoterapii z elementami ćwiczeń japonskiej sztuki samoobrony. Do tej pory nikt nie stosował tego w praktyce. Bartłomiej Gajowiec, tworząc program zajęć w szkole Tenshin Aikido Global Polska, wykorzystał swoje wieloletnie  doświadczenie wyniesione z praktyki fizjoterapeutycznej oraz blisko dziesięcioletnich trenigów aikido. Korzystał też z inspiracji Jaime Calderona (na zdjęciu z lewej), pochodzącej z USA, wschodzącej gwiazdy światowego aikido.

Jamie Calderon był uczniem Stevena Seagala. Jest twórcą międzynarodowej sieci szkół aikido TENSHIN AIKIDO GLOBAL i prowadzi jej wiodącą placówkę w kalifornijskim Sacramento.

Pierwszy trening w warszawskiej szkole TENSHIN AIKIDO GLOBAL POLSKA rozpoczął się 4 września br. Kolejne odbywać się będą dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki w Niepublicznej Szkole Podstawowej AURUS przy ul. Poleczki 7. Uczestnikami zajęć są dzieci od 10 roku życia oraz dorośli bez ograniczeń wiekowych.

Więcej informacji:

www.tenshinaikido.pl

 

 

aikido - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się