:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C bezchmurnie

Tramwaje Warszawskie planują: nowa linia ze Służewca do Dworca Południowego i dalej – do Wilanowa

Tramwaje Warszawskie planują: nowa linia ze Służewca do Dworca Południowego i dalej – do Wilanowa

Tak. Tramwaje Warszawskie planują nową linię ze Służewca do Dworca Południowego i dalej – do Wilanowa. Czekają tylko na fundusze unijne… Rozważany jest też nowy wariant przebiegu – przez al. Sikorskiego i św. Bonifacego.

Jak mówi portalowi Transport Publiczny Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich, „koncepcja trasy tramwajowej od Ronda Unii Europejskiej do Dworca Południowego jest gotowa. Do czego ją potrzebujemy? Jeśli będą dostępne kolejne środki UE na inwestycje szynowe, to chcemy być gotowi do szybkiej budowy nowego połączenia stacji metra z dzielnicą biurową. Dokument składa się z dwóch części – opracowania pozwalającego na budowę tej trasy oraz ze studium wskazującego jak można by było ją wydłużyć w przyszłości, w kierunku wschodnim i połączyć z linią do Wilanowa biegnącej po Sobieskiego. Chodzi przede wszystkim o sprawdzenie ilu pasażerów mogłoby korzystać z połączenia tramwajowego Dolnego Mokotowa z Górnym oraz o zarezerwowanie terenów potrzebnych do budowy nowej trasy”.

Do tej pory dla trasy ze Służewca do Dworca Południowego i dalej, do Wilanowa, podawany był głównie przebieg wzdłuż al. Wilanowskiej. Teraz, jak zdradził to na Facebooku Ludwik Rakowski, burmistrz dzielnicy Wilanów, rozpatrywany jest także inny wariant. – Tramwaje Warszawskie zleciły wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla trasy tramwajowej w ciągu al. Wilanowskiej od ronda Unii Europejskiej z dwoma wariantami przebiegu trasy od skrzyżowania z Doliną Służewiecką i al. Sikorskiego: albo na wprost al. Wilanowską do Wilanowa albo do ul. św. Bonifacego i Sobieskiego do Wilanowa. Opracowanie powinno być gotowe w połowie tego roku.

Na ul. Św. Bonifacego w rejonie pętli Stegny tramwaj łączyłby się z odnogą, która ma powstać w ramach trasy Dw. Zachodni – Wilanów. Burmistrz Ludwik Rakowski przekazał „Gazecie Stołecznej”, która poinformowała o rozważanych przebiegach, że wariant przez al. Sikorskiego i św. Bonifacego byłby dłuższy – według wstępnych wyliczeń – o cztery minuty.

Źródło: Transport Publiczny

Fot. youtube.com

 


tramwaje warszawskie - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się