:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C słabe, przelotne opady deszczu

Tryptyk mokotowski z Facebooka – spacerek w zimowym nastroju, ale z uwagami

W zimowy nastrój Mokotowa wprowadził nas post z profilu „Zabytki Mokotowa”, w którym p. Anna Matej zamieściła nostalgiczną fotkę z Parku Dreszera. A potem pożeglowaliśmy jeszcze i ten nastrój zmąciły z lekka dwa inne posty.

1.

Park Dreszera zna każdy mieszkaniec Mokotowa, który mieszka tu już dłużej. Został założony w 1938 r. z inicjatywy ówczesnego prezydenta Warszawy, Stefana Starzyńskiego, a nazwany tak na cześć polskiego generała Gustawa Orlicz-Dreszera, bohaterskiego uczestnika wojno polsko-bolszewickiej. O bohaterze – jak to zwykle bywa – mało kto z młodszych pokoleń wie cokolwiek, ale może ta śnieżna aura, sprzyjająca spacerowej zadumie, wraz z tym śniegiem ześle na niektórych chęć poszerzenia swej wiedzy?

2.

Tymczasem na Portalu Warszawskim zamiast śnieżnej zadumy lekka furia spacerowicza, który trafi w pobliże stacji metra Pole Mokotowskie: „Metro Warszawskie bije rekordy! Od trzech miesięcy remontuje schody...przejście? Remont tego odcinka zaczął się pod koniec września tego roku. Liczymy, że potrwa jeszcze trzy miesiące, a ludzie niech sobie śmigają dalej. W końcu ruch to zdrowie!”

Na dowód zamieszczono serię zdjęć, z których zamieszczamy tylko jedno, ale jakże wymowne…

3.

Wreszcie spacerek po ul. Jadźwingów… A tam (patrz foto) do spacerków niewiele nastraja. Na profilu Mokotowa zaś dostrzegliśmy taki oto wpis Rady Osiedla Służewiec Południowy:

„Rada Osiedla złożyła jako propozycję zadania inwestycyjnego do budżetu na 2017 r. remont ulicy Jadźwingów - zwracaliśmy uwagę władz Mokotowa, że ulica jest w opłakanym stanie.
Napisaliśmy też pismo w tej sprawie do Pana Burmistrza Mokotowa B. Olesińskiego. W odpowiedzi przeczytaliśmy, że w ciągu najbliższych kilku lat remont ul. Jadźwingów nie jest planowany. Poprosiliśmy o przemyślenie tej sprawy.
Niespodziewanie w styczniu tego roku otrzymaliśmy obietnicę z Wydziału Inwestycji dla Dzielnicy Mokotów, że w 2018 r. zostanie przygotowana koncepcja przebudowy ulicy Jadźwingów.
I oto pojawił się właśnie projekt takiej przebudowy. Na stronie m.st. Warszawy pokazano wstępną koncepcję. Można sobie obejrzeć, a my mamy nadzieję, że  w najbliższym czasie będą organizowane spotkania i konsultacje z okolicznymi mieszkańcami w tej sprawie. A na razie podajemy link do projektu: https://pliki.um.warszawa.pl/index.php/s/w1cvz8he9MQkQGD

*  *  *

I po spacerku… Trochę zadumy, trochę krytyki i oczekiwań. Jak to w życiu. Śnieg bowiem nie jest w stanie przysypać problemów, choćby może niektórzy bardzo chcieli…

Fot. Anna Matej/Zabytki Mokotowa, Portal Warszawski, Mokotów/Fb


tryptyk mokotowski z facebooka – spacerek w zimowym nastroju, ale z uwagami - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się