:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Ukradł właścicielowi sprzęt wart 27 tys. złotych i – przy pomocy kumpla – sprzedawał go w internecie

Jak mówią policjanci, żeby kraść skutecznie, trzeba mieć coś pod sufitem. Tymczasem Adam M. pod sufitem musiał mieć sieczkę, bo co ukradł, to… sprzedawał koledze, który wystawiał kradzione na aukcje do internetu! I dlatego wpadli.

Kiedy właściciel salonu z markowym sprzętem i akcesoriami elektronicznymi składał zawiadomienie o kradzież sprzętu na mokotowskiej komendzie policji, nie przypuszczał, że może za tym stać jego 22-letni pracownik. Tymczasem Przemysław M. wszedł w kontakt z 33-letnim Adamem M., któremu sprzedawał po atrakcyjnych cenach akcesoria do telefonów i notebooków. Tłumaczył, że jako pracownik sklepu ma spore zniżki, dlatego towar jest taki tani. Odbiorca wystawiał zakupione rzeczy na aukcjach internetowych i interes się kręcił.

Operacyjni pracujący nad sprawą zauważyli, że kradziony towar jest przedmiotem aukcji internetowych. Wiedzieli, gdzie i kiedy 33-latek będzie przekazywał klientowi jedną z wylicytowanych rzeczy. Kiedy pojechali na miejsce, zastali tam kobietę, która posiadała przy sobie przedmiot pochodzący z wymienionego sklepu. Kobieta tłumaczyła, że jej 33-letni partner, zajmujący się aukcjami internetowymi, obecnie leży w szpitalu i prosił ją o pomoc w tej sprawie.

Funkcjonariusze w obecności 24-latki przeszukali mieszkanie mężczyzny, w którym zabezpieczyli 20 sztuk poszukiwanych akcesoriów. Następnie ustalili, że 33-latek kupował sprzęt po okazyjnych cenach od pracownika salonu w jednym z mokotowskich domów handlowych.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali Przemysława M. Mężczyzna usłyszał zarzuty przywłaszczenia mienia za co może mu grozić kara do 5 lat więzienia. Natomiast 33-latkowi policjanci przedstawili zarzuty nabycia przedmiotów znacznej wartości pochodzących z przestępstwa za co również grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

 

 

 

Ukradł właścicielowi sprzęt wart 27 tys. złotych i – przy pomocy kumpla – sprzedawał go w internecie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Kradzieże i rozboje, - więcej informacji