:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

Ulica Belgijska – utrapienie dla pieszych. Chcesz do Morskiego Oka? Uważaj, bo się wywrócisz!

Trwa remont ulicy Belgijskiej. Jej mieszkańcy i okoliczni spacerowicze przyjmują go ze złością. Bo kończy się ona pięknymi schodami w dół skarpy prowadzącymi prosto do parku Morskie Oko, do których dojść trudno. Przeszkadzają zaparkowane na niej auta.

Wkurzeni mieszkańcy tak to określają: „Wielkie pieniądze idą na zrobienie ekskluzywnych miejsc parkingowych wyłożonych granitową kostką. A dla pieszych? Cóż, dla pieszych zostaje ustawowe 1,5 m pod ścianą, a w praktyce mniej, bo przody aut zajmują chodnik”.

Na swoim profilu na Facebooku „Miasto Jest Nasze” tak to komentuje: „Jedna sprawa to bezpieczeństwo pieszych. Druga sprawa to wygoda pieszych. Oczywiście bezpieczeństwo jest najważniejsze - bo jeśli możemy zostać zabici przechodząc przez ulicę wszystkie inne problemy stają się zupełnie nieistotne. (…) Zarząd Transportu Miejskiego… Macie wspaniałe deklaracje dotyczące troski o pieszych, ale kiedy wreszcie coś się zacznie zmieniać na lepsze w miejskiej infrastrukturze? Takie uliczki jak Belgijska są naszą codziennością na Mokotowie. Czy nie ma żadnego sposobu, żeby dzielnice zaczęły stawiać na pierwszym miejscu pieszego?”

No i cóż rzec można więcej? Co racja, to racja! Wczoraj tamtędy szliśmy. Spacer ulica Belgijską nie zakończył się tragicznie, nikt nogi nie złamał, ale spodnie i płaszcze prać było trzeba - zderzaki zostawiały na nich swoje brunatne ślady.

Fot. Facebook/MJN


ulica belgijska – utrapienie dla pieszych. chcesz do morskiego oka? uważaj, bo się wywrócisz! - komentarze opinie

 • Piotr - niezalogowany 2017-10-06 21:35:18

  Mieszkam na Belgijskiej. Nie bardzo wiem, co mają zaparkowane samochody do remontu. Zawsze tu stały. Owszem, są teraz problemy z chodzeniem, bo remont, ale jak jest remont, to są utrudnienia. Jacy zabici? Do tej pory nikt nie chodził jezdnią? Ze mną jest coś nie tak, czy z wami? Przed remontem - źle, jest remont - źle, skończy się remont - też będzie źle.

 • marcin - niezalogowany 2017-10-08 09:33:56

  całkiem bez sensu ten artykuł... przecież Belgijska latami czekała na ten remont. na tej ulicy parkują głównie samochody mieszkańców, więc oni wolą przejść wąskim chodnikiem, ale mieć miejsce parkingowe pod kamienicą. a dla turystów idących do parku jest obok ulica morskie oko. jedynie szkoda, że w trakcie romontu wykłada się nową kostką granitową miejsca parkingowe, zamiast wykorzystać stare kocie łby, które odkryto pod asfaltem podczas remontu.

 • gość 2017-12-04 14:03:18

  no i niestety sie doczekała ulica Belgijska remontu. Niestety uzgadniano wszystko tylko z niektorymi osobami. Wygląda, ze jest to remont aby polepszyc domowi nr 8 - malutko miejsc parkingowych a wiele zieleni przed tym domem ( w dodatku ma wielkie podworko ale bez miejsc dla smochodow ) i jescze innym domom od strony parku. Aby zrealizować ten cel trzeba było bardzo pogorszyc życie mieszkańcom mieszkajacym w mieszkaniach w części ulicy od strony ulicy Pulawskiej ( mieszkania z oknami wychodzacymi na Belgijska) ,

 • gość 2017-12-18 19:17:51

  a moze ktos wie i wytlumaczy dlaczego po stronie parzystej Belgijskiej od strony ulicy Pulawskiej zmniejszono ilosc miejsc z zielenią a zwiekszono ilosc miejsc parkingowych ( w tej pierwszej czesci ulicy, bo dalej , blizej Parku, jest odwrotnie - wiecej zieleni, mniej samochodów)?

Dodajesz jako: Zaloguj się