:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C lekkie zachmurzenie

Ulice Suwak i Woronicza zostaną przedłużone, skończy się paraliż na Służewcu?

Ulice Suwak i Woronicza zostaną przedłużone, skończy się paraliż na Służewcu?

Tak się stanie, bo sytuacja wokół zagłębia biurowego na Służewcu woła już o pomstę do nieba. Suwak i Woronicza zyskają oddech, będą poszerzone i przedłużone. Kiedy?

Potrzeba, rodząca się z totalnego bałaganu, jaki panuje w tamtych okolicach, zrodziła tę decyzję. Jak informuje stołeczny ratusz, zostały wdrożone prace, które mają rozwiązać problem duszenia się centrum biurowego i okolic w korkach, tłoku i nieustannych robotach drogowych.

To jest naprawdę gigantyczny problem, który odciska się piętnem na zdrowiu, psychice, nerwach i czym tam jeszcze wszystkich uczestników tego zbiorowego szaleństwa, które w godzinach rannych i wieczornych odbywa się w tamtym rejonie. Codziennie przez te ulice przetacza się na piechotę, samochodami i środkami lokomocji miejskiej prawie 100 tys. osób.

Jakie sugestie dostali planiści? Mają wziąć obligatoryjnie pod uwagę przedłużenie ul. Suwak od Domaniewskiej, wzdłuż trasy kolejowej, do ul. Cybernetyki. Przebiec ono powinno pod wiaduktem ul. Marynarskiej. Druga dyspozycja jest taka, że również Woronicza musi stać się dłuższa – aż do al. Żwirki i Wigury. „Rozwiązanie to pozwoli ograniczyć nadmierny ruch na ul. Racławickiej oraz Etiudy Rewolucyjnej na Wyględowie. Jego znaczenie będzie rosło wraz z rozwojem terenów Służewca” – dowodzi nam ratusz.

No i fajnie, zwłaszcza że to nie koniec. W tzw. drugim etapie Suwak ma się rozpostrzeć między Bokserską i Woronicza. A w rejonie ulic Konstruktorskiej i Racjonalizacji zostaną zbudowane nowe ulice dojazdowe.

Ile to będzie kosztowało? Pierwszy etap – ok. 26 mln złotych. Kiedy finał? W 2019 r. A drugi etap? Tego jeszcze nie wie nikt. Ważne jednak, że stołeczni urzędnicy już o nim myślą. I to prawidłowo. (p)

Fot. photo.bikestats.eu


suwak i woronicza - komentarze opinie

 • gość 2017-12-24 11:05:07

  Poprawa komunikacji miejskiej może zmniejszać paraliż, takie inwestycje z jednej strony poprawiają sytuację, ale z drugiej zachęcą kolejne osoby do dojazdu autem co w efekcie ją pogorszy.

 • gość 2017-12-29 09:55:08

  Nie pogorszy, ale poprawi !!!! Każde połączenie, które daje większą alternatywę dojazdu jest ok.

 • gość 2018-01-09 14:48:19

  Jak dobudowanie drugiej ulicy o identycznej przepustowości i skierowanie ruchu na nią może odkorkować Mordor? Chodzi jedynie o przeniesienie ruchu pod okna "innych" z ul.Miłobędzkiej. Każdy kto mieszka na Wyględowie, z wyjątkiem mieszkańców Miłobędzkiej wie, że problem rozwiązała przebudowa Wołoskiej. Ruch na Miłobędziej zmalał. Stan obecny tj. korki 01/2018 wynikają jedynie z remontu Marynarskiej. Po jej zakończeniu ruch na Miłobędzkiej zmaleje do niskiego poziomu z okresu oddania Wołoskiej, a przed rozpoczęciem Marynarskiej. Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Racławicka/Żwirki wywołała większe korki w tym miejscu. Dodatkowy pas do skretu w lewo w Żwirki ok, ale brak strzałki do skrętu w prawo nabudował korek.

 • Kam - niezalogowany 2018-01-22 21:19:49

  O przedłużeniu Woronicza słyszę odkąd żyję i mieszkam na Wyględowie czyli ponad 30 lat...

 • Gość - niezalogowany 2018-04-29 13:23:07

  Podejrzewam, ze na chwile poprawi to sytuacje komunikacji samochodowej ale po dluzszym czasie, kiedy coraz wiecej kierowcow skusi sie ,szybszym’ przejazdem zablokuja ulice i sytuacja wroci do normy. Obstawiam 9 do 10, ze zadziala prawo Lewisa Mogridge’a i znow bedzie paraliz. Tam trzeba sprawnej komunikacji publicznej na szynach.

 • John - niezalogowany 2018-04-29 14:43:51

  W końcu poszerzą Woronicza i bardzo dobrze bo teraz jest straszny bałagan w tym rejonie.

 • Antymordor - niezalogowany 2018-05-01 09:30:38

  Firmy z okolicy ul. Suwak już parę lat temu oferowały, że sfinansują połączenie z trasą szybkiego ruchu która była wtedy budowana. Byłoby wtedy taniej i łatwiej do wykonania niż teraz. Ale wtedy się nie dało bo to wbrew planom.

 • Andrzej Kalińsk - niezalogowany 2018-05-09 10:57:39

  A może by zostawić ten ostatni na Wyględowie obszar zieleni i coś by było dla mieszkańców a nie dbanie o przyjezdnych pracowników firm, którzy oprócz dewastacji terenu niczego tu nie wnoszą?

 • Adam-Gość - niezalogowany 2018-08-10 21:41:44

  Już nie będzie przedłużenia - jak zapowiadały władze Mokotowa po protestach mieszkańców Wyględowa- ulic Suwak i Woronicza, bo w miejscu ich przedłużeń budowane są już domy: deweloper Dantex buduje na łące w przedłużeniu Woronicza, a przy Suwak budowany jest prywatny akademik. Marzenia prysły!

Dodajesz jako: Zaloguj się