:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  0°C bezchmurnie

Ulice Suwak i Woronicza zostaną przedłużone, skończy się paraliż na Służewcu?

Ulice Suwak i Woronicza zostaną przedłużone, skończy się paraliż na Służewcu?

Tak się stanie, bo sytuacja wokół zagłębia biurowego na Służewcu woła już o pomstę do nieba. Suwak i Woronicza zyskają oddech, będą poszerzone i przedłużone. Kiedy?

Potrzeba, rodząca się z totalnego bałaganu, jaki panuje w tamtych okolicach, zrodziła tę decyzję. Jak informuje stołeczny ratusz, zostały wdrożone prace, które mają rozwiązać problem duszenia się centrum biurowego i okolic w korkach, tłoku i nieustannych robotach drogowych.

To jest naprawdę gigantyczny problem, który odciska się piętnem na zdrowiu, psychice, nerwach i czym tam jeszcze wszystkich uczestników tego zbiorowego szaleństwa, które w godzinach rannych i wieczornych odbywa się w tamtym rejonie. Codziennie przez te ulice przetacza się na piechotę, samochodami i środkami lokomocji miejskiej prawie 100 tys. osób.

Jakie sugestie dostali planiści? Mają wziąć obligatoryjnie pod uwagę przedłużenie ul. Suwak od Domaniewskiej, wzdłuż trasy kolejowej, do ul. Cybernetyki. Przebiec ono powinno pod wiaduktem ul. Marynarskiej. Druga dyspozycja jest taka, że również Woronicza musi stać się dłuższa – aż do al. Żwirki i Wigury. „Rozwiązanie to pozwoli ograniczyć nadmierny ruch na ul. Racławickiej oraz Etiudy Rewolucyjnej na Wyględowie. Jego znaczenie będzie rosło wraz z rozwojem terenów Służewca” – dowodzi nam ratusz.

No i fajnie, zwłaszcza że to nie koniec. W tzw. drugim etapie Suwak ma się rozpostrzeć między Bokserską i Woronicza. A w rejonie ulic Konstruktorskiej i Racjonalizacji zostaną zbudowane nowe ulice dojazdowe.

Ile to będzie kosztowało? Pierwszy etap – ok. 26 mln złotych. Kiedy finał? W 2019 r. A drugi etap? Tego jeszcze nie wie nikt. Ważne jednak, że stołeczni urzędnicy już o nim myślą. I to prawidłowo. (p)

Fot. photo.bikestats.eu


suwak i woronicza - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się