:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C mgła

Urząd się chwali: inwestycji i remontów drogowych zrealizowaliśmy za 3,2 mln zł. Jak się mają?

3 miliony 200 tysięcy złotych Urząd Dzielnicy Mokotów wydał w 2016 r. na ponad 60 inwestycji i drugie tyle remontów.

Zyskała na tym przede wszystkim komunikacja i infrastruktura drogowa. 7 chodników jest nowych, nawierzchnia na 5 ulicach – nowa, 2 sygnalizacje świetlne – takoż, no i oświetlenie 4 ulic. Dodatkowo sami mieszkańcy zgłosili ileś projektów dotyczących parkingów i miejsc rekreacyjnych, a dzielnica to wykonała. Ostatnio parking na Bartyckiej.

Szkoda gadać, pracowite są nasze władze…

A oto zestawienie najważniejszych miejsc, gdzie owa erupcja inwestycyjno-remontowa się działa:

- ekonomiczne latarnie ledowe na ul. Miłobędzkiej;

- budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Bokserskiej i Gotarda. Z uwagi na konieczność instalacji przyłącza energetycznego światła drogowe rozbłysną wiosną 2017 r. Inwestycja ta pozwoli mieszkańcom w wygodny sposób dotrzeć do ul. Rzymowskiego;

- remont, poprawa stanu technicznego na 3 odcinkach ul. Niedźwiedziej. Nowa nawierzchnia poprawi odprowadzanie wody, a chodniki oraz zjazdy na całej długości ulicy usprawnią komunikację;

- remont jezdni i chodników ul. Zawojskiej (odcinek od Orężnej do Zdrojowej). Remont znacznie poprawił stan techniczny nawierzchni oraz odprowadzanie wód opadowych i roztopowych z ulicy;

- renowacja latarni gazowej przy ul. Orężnej i ul. Kąkolewskiej na Sadybie;

- remont nawierzchni bitumicznej na ul. Czerskiej na odcinku od ul. Chełmskiej do ul. Krasnołęckiej;

- ułatwienia drogowe dla niepełnosprawnych – usuwanie barier architektonicznych na terenie dzielnicy, w tym na ul. Jeziornej (Sadyba);

- remont nawierzchni jezdni i chodnika ul. Żywnego;

- remont ul. Bałuckiego na docinku od ul. Racławickiej do ul. Olkuskiej;

- parkingi, podjazdy i chodniki przy Magazynowej, Garażowej oraz Kierbedzia zrealizowane przy udziale developerów;

- zatokę parkingowa wraz z chodnikiem na ul. Olimpijskiej/Płatowcowej;

- chodnik przy ul. Woronicza i Maklakiewicza;

- budowa kontrapasu rowerowego i przebudowa sygnalizacji świetlnej na ul. Kazimierzowskiej „Spokojna Kazimierzowska”;

- wymiana nawierzchni chodnika oraz budowa miejsc postojowych wzdłuż ul. Czarnomorskiej na Stegnach;

- aranżacja otoczenia przez dodanie elementów przestrzennych, oświetlenia oraz tablic informacyjnych wokół kolejki wilanowskiej - „Czar kolejki Wilanowskiej” na ul. Okrężnej.

A dlaczego przybraliśmy w tej relacji ton lekko kpiarski?

Bo tym sukcesom towarzyszy surowa ocena jakości wykonania. Można po prostu było lepiej, co widać… na ulicach Zawojskiej, Jeziornej, Żywnego, Czarnomorskiej czy Kazimierzowskiej - na chodnikach i nawierzchniach jezdni. Tu się szczerbi, tam gdzieś jest nierówno, a gdzie indziej już porasta chwastem, bo norma jest polska – zrobić, a potem niech się dzieje, co chce. Założymy się, że przy obecnej dbałości o te nowe inwestycje za chwile będą one przypominać stare fuchy.

No, ale ok… Co będzie w 2017 roku?

Urząd pisze: W tym roku zaplanowane są prace w okolicy Dworca Południowego, będzie to kontynuacja rozpoczętych robót polegających na budowie ulic tzw. 8 i 10 Kul. Ponadto rozpoczną się prace nad przedłużeniem ul. Woronicza do ul. Żwirki i Wigury, dzięki czemu mieszkańcy i pracownicy Służewca Przemysłowego zyskają dodatkowe połączenia z główną drogą miejską i lepszą komunikację z centrum stolicy. Ulica będzie mieć po jednym pasie w każdą stronę, chodnik oraz drogę rowerową. W 2017 r. rozpoczną się roboty w zakresie przebudowy ulic Bukowińskiej, Belgijskiej i Juraty. Dzięki współpracy z GDDKiA oraz deweloperami realizowane będą liczne inwestycje drogowe: zbudowany zostanie łącznik pomiędzy ul. Cybernetyki a Suwak. Ponadto powstanie rondo u zbiegu Konstruktorskiej i Racjonalizacji oraz plac miejski przy ul. Magazynowej”.

Ambitnie! Ale proponujemy też ambitnie podejść do wykonania i… pielęgnacji. Bo szkoda NASZYCH WSPÓLNYCH PIENIĘDZY. (debe)

 

 

 

 


Urząd się chwali: inwestycji i remontów drogowych zrealizowaliśmy za 3,2 mln zł. Jak się mają? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się