:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C lekkie zachmurzenie

Uszkodzony kabel energetyczny spowodował kompletny paraliż Mokotowa

Uszkodzony kabel energetyczny spowodował kompletny paraliż Mokotowa

Jak podaje portal tvn24, z powodu odcięcia zasilania nie kursowało metro pomiędzy Wilanowską a Kabatami, a także tramwaje na Puławskiej w okolicach Wyścigów. Wielu mieszkańców nie miało światła, problemy były też w biurach i sklepach. Jak wytłumaczył dostawca energii, awarię spowodowało uszkodzenie kabla.

- Dostałem informację od Innogy, że trwają prace naprawcze. Powinni się uporać z problemem w ciągu dwóch godzin. Dotyczy to częściowo Służewca, Stegien i Cybernetyki. Mam również informacje o problemach z kursowaniem tramwajów i metra – usłyszeliśmy u dyżurnego technicznego miasta. (…)

Dostaliśmy też sygnały, że awaria objęła Miasteczko Wilanów, a także Galerię Mokotów i biurowce na Służewcu Przemysłowym. (…)

Jak się dowiedzieliśmy, problem z prądem był też w komendzie na Mokotowie. Nie było światła, komputery działały na zasilaniu awaryjnym. (…)

Jak poinformował reportera tvn24 Jakub Zajdel, przedstawiciel Innogy Stoen Operator, awaria dotyczyła również budynków mieszkalnych. – Nie chcemy spekulować na temat przyczyn, w pierwszej kolejności staramy się przywrócić prąd. Jeżeli nie będzie żadnych komplikacji, to stanie się w to w ciągu godziny - dodał.

Po 12.20 oznajmił na antenie TVN24, że wszyscy mieszkańcy powinni mieć z powrotem energię elektryczną. Wyjaśnił też, skąd wzięła się awaria. - Dostałem informacje, że został uszkodzony kabel w okolicach Galerii Mokotów w czasie prac budowlanych. Wykorzystaliśmy drugi, którym doprowadziliśmy zasilanie - wytłumaczył.

Zarządu Transportu Miejskiego podawał, że w związku z brakiem możliwości przejazdu na odcinku Metro Wilanowska - Wyścigi występowały utrudnienia w kursowaniu linii 4, 10, 35. ZTM poinformował, że te utrudnienia już się zakończyły.

Na odcinku Metro Wilanowska - Metro Kabaty wstrzymany był ruch pociągów pierwszej linii metra. Uruchomiona została zastępcza linia autobusowa Z, która kursowała na trasie: Metro Wilanowska - al. Wilanowska - Rolna - al. Harcerzy Rzeczypospolitej - al. KEN - Metro Kabaty.

- Nie mamy zasilanie z zewnątrz, będziemy starali się zminimalizować awarię, aby podpiąć się z innych miejsc zasilania, ale przez jakiś czas ten odcinek będzie zamknięty – tłumaczyła po godzinie 11 Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego.

Na antenie TVN24 zaznaczyła, że nie było potrzeby ewakuacji pasażerów pociągów. Ruch w metrze został przywrócony krótko przed godz. 12. (tvn24)


paraliż mokotowa - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się