:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C pochmurno z przejaśnieniami

W najbliższą sobotę (9 czerwca br.) rusza remont torów tramwajowych na ul. Puławskiej

Remont torów tramwajowych na ul. Puławskiej rusza 9 czerwca, a skończy się 2 lipca br. I obejmie wymianę niemal 6 km szyn, przebudowę przystanków i nowe zielone torowiska.

Ekipy robocze Tramwajów Warszawskich zajmą się kompleksowymi pracami między ul. Woronicza a parkiem Morskie Oko. Zarząd Transportu Miejskiego zaplanował zmiany w komunikacji miejskiej. W czasie prac, które potrwają 3 miesiące, tramwaje będą omijać odcinek między Królikarnią a placem Zbawiciela. Trzy linie tramwajowe [4, 31, 35] pojadą objazdem. W zastępstwie linii 10, 14, 18 rusza linia tramwajowa 70 i linia autobusowa Z4 kursująca między Metrem Wilanowska a placem Konstytucji.

24 godziny na dobę

Pracownicy Tramwajów Warszawskich będą pracowali przez 24 godziny na dobę. Od 6:00 do 21:00 zajmą się rozbiórką i budową torów, natomiast zmiana nocna będzie dowoziła materiały budowlane. Pierwsze prace zaczną się w nocy z 8 na 9 czerwca od demontażu sieci trakcyjnej, a w dzień rozpocznie się rozbiórka torów. Okresowo w trakcie robót będzie zajmowany lewy pas jezdni ul. Puławskiej. Po rozbiórkach, które będą trwały do drugiej połowy czerwca, rozpocznie się betonowanie podłoża i układanie torów. W międzyczasie, w lipcu, Tramwaje Warszawskie zajmą się także remontem torów na pl. Zbawiciela. Wszystkie prace skończą się na początku września, kiedy  wróci ruch tramwajowy na wyremontowane tory.

Jakie prace wykonane zostaną na Puławskiej?

 • wymiana 5,6 km szyn
 • remont 8 peronów
 • remont 6 skrzyżowań
 • budowa 3 przejazdów rowerowych
 • budowa zielonego torowiska o długości 1700 m
 • wymiana 3 km sieci trakcyjnej
 • wymiana 80 słupów

Na czym polega remont na Puławskiej?

Te prace remontowe to przede wszystkim rozbiórka starych i  budowa nowych torów, które będą obsadzone trawą. Powstanie nowy odcinek zielonego torowiska o łącznej powierzchni ok. 5000 metrów kwadratowych. Cztery przystanki, łącznie  8 peronów, zostaną podwyższone, by lepiej służyć opiekunom z dziećmi w wózkach i osobom niepełnosprawnym. Pojawią się także nowe przejazdy na drogach dla rowerów, a także nowa  nawierzchnia na przejazdach i skrzyżowaniach.

A oto konkretne zmiany kursowania środków lokomocji miejskiej

Linie tramwajowe:

„4” skierowana zostanie na poniższą trasę objazdową:

ŻERAŃ WSCHODNI – Rembielińska – Odrowąża – 11 Listopada – al. Solidarności – Marszałkowska – Nowowiejska – al. Niepodległości – Wołoska – Woronicza – Puławska – WYŚCIGI;

„31” będzie miała kursy na trasie wydłużonej:

RONDO UNII EUROPEJSKIEJ – Wołoska – Woronicza – Puławska – WYŚCIGI;

„35” skierowanie na poniższą trasę objazdową:

NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Broniewskiego – al. Jana Pawła II – Stawki – Andersa – Marszałkowska – Nowowiejska – Filtrowa – Grójecka – BANACHA;

wybrane kursy realizowane będą na trasie skróconej: NOWE BEMOWO – PL. NARUTOWICZA

101418 – zawieszenie funkcjonowania;

Uruchomiona zostaje tramwajowa linia uzupełniająca 70 na trasie:

OS. GÓRCZEWSKA – Powstańców Śląskich – Wolska - al. Solidarności – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – Nowowiejska – Marszałkowska – Andersa – most Gdański – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO;

Linie autobusowe:

Uruchamia się linię zastępczą autobusową Z-4 kursującą na trasie:

METRO WILANOWSKA – Puławska – Marszałkowska (powrót: Waryńskiego) – PL. KONSTYTUCJI 02 (przystanek dla wysiadających) – Marszałkowska – zawrotka na skrzyżowaniu z ul. Wilczą – Marszałkowska - PL. KONSTYTUCJI 09

Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:

 • PL. UNII LUBELSKIEJ 05 i 06;
 • RAKOWIECKA 05 i 06;
 • DWORKOWA 05 i 06;
 • MORSKIE OKO 03 i 04;
 • PARK DRESZERA 05 i 06;
 • MALCZEWSKIEGO 05 i 06;
 • KRÓLIKARNIA 03 i 04;
 • WYŚCIGI 07;
 • TRASA ŁAZIENKOWSKA 01;
 • PL. ZBAWICIELA 04.    

Uruchamia się przystanek techniczny METRO WILANOWSKA 74 zlokalizowany przy ul. Puławskiej przed skrzyżowaniem z nowo wybudowaną jezdnią ulicy 8 KUL.        

Wznawia się funkcjonowanie przystanku PL. KONSTYTUCJI 09 obowiązujący jako techniczny dla linii Z-4.

Zmienia się charakter przystanku WORONICZA 08 z krańcowego na techniczny.

ZTM przeprasza za utrudnienia.

Fot.  warszawa78.blox.pl, Tramwaje Warszawskie


remont torów tramwajowych na ul. puławskiej - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się