:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C bezchmurnie

Wietnamczyk poszukiwany listem gończym chciał kupić komórkę na fałszywy paszport

Wietnamczyk poszukiwany listem gończym chciał kupić komórkę na fałszywy paszport

W jednym z mokotowskich salonów pewnej sieci telefonicznej pojawił się Wietnamczyk poszukiwany listem gończym i chciał kupić komórkę na fałszywy paszport.

Około godziny 14:00 oficer dyżurny mokotowskiej policji został powiadomiony przez pracownika salonu zajmującego się sprzedażą telefonów oraz usług telekomunikacyjnych, że przyszedł do niego obywatel Wietnamu i, posługując się paszportem innej osoby, chciał kupić telefon i podpisać umowę na firmę. Mężczyzna ten przebywa cały czas w salonie i jest pilnowany przez pracownika ochrony.

Zatrzymany mężczyzna twierdził początkowo, że to jest paszport jego kolegi, który prosił go o podpisanie umowy w jego imieniu i że swoje dokumenty posiada w mieszkaniu. Tam jednak okazało, że nie posiada innych dokumentów, a paszport, którym się posługiwał, był podrobiony. Ponadto policjanci ustalili, że Wietnamczyk przebywa na terenie RP nielegalnie i jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wołominie za przestępstwa z przeszłości.

35-latek trafił do policyjnego aresztu. Po czym usłyszał zarzuty posłużenia się podrobionym dokumentem w celu popełnienie oszustwa, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Następnie w trybie postępowania administracyjnego został przekazany Straży Granicznej do deportacji.

 


wietnamczyk poszukiwany listem gończym chciał kupić komórkę na fałszywy paszport - komentarze opinie

  • gość 2018-03-09 13:39:34

    Bardzo dobrze !

Dodajesz jako: Zaloguj się