:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C mgła

Wokół Kopca Powstania Warszawskiego powstanie niebawem Park Akcji „Burza”

Wokół Kopca Powstania Warszawskiego powstanie niebawem Park Akcji „Burza”

Park Akcji „Burza” będzie jednym z trzech nowych warszawskich parków – obok Cichociemnych Spadachroniarzy AK i Fortu V Włochy – który upamiętni polskich żołnierzy walczących o wolność. Unia Europejska wyasygnowała na ten cel 21 milionów złotych dofinansowania.

Park Akcji „Burza” to będzie oaza zieleni wokół Kopca. Na jego szczyt poprowadzi spiralna aleja, na której znajdować się będą tarasy widokowe, place przystankowe z ławeczkami i małe pomniki. Park ma mieć osiem wejść. Wejście główne poprowadzi istniejącymi już monumentalnymi schodami na szczyt kopca, gdzie jest pomnik. Zieleń – jak określają to urzędnicy ratusza – będzie dwóch rodzajów: ogrodowo-parkowa i naturalistyczno-parkowa. Inaczej mówiąc: trochę pielęgnowanych „pałacowo” ogrodów i trochę dziczy, ale – jak czytamy w informacji ratusza większa część parku będzie miała charakter naturalistyczny, główny nacisk zostanie położony na uporządkowanie drzewostanu”.

Mamy także nadzieję, ze obiecana ścieżka rowerowa znajdzie w Parku Akcji „Burza” również swoje miejsce, np. wokół owej spiralnej alei. Zobaczymy czy ratusz nie zrobi z gęby cholewy. Wszak obiecał…

Na zdjęciu: widok z Kopca

Fot. bywajtu

wokół kopca powstania warszawskiego powstanie niebawem park akcji „burza” - komentarze opinie

  • gość 2018-01-08 15:46:23

    Czy ktoś mógłby się zająć wycięciem drzew wokół kopuły Kopca, tak aby było widać Warszawę we wszystkie strony? To chyba naturalne, że z kopca usypane z ruin miasta powinno się podziwiać miasto, które powstało z popiołów, a tymczasem widać tylko jego połowe, bo resztę zasłaniają drzewa!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się