:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C mgła

Wykrywacz kłamstw (wariograf) na usługach mokotowskiej policji? Podobno już nie…

Wykrywacz kłamstw (wariograf) na usługach mokotowskiej policji? Podobno już nie…

Na dzisiejszym (10 stycznia br.) posiedzeniu sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych komendant główny policji tłumaczył się posłom z zeszłorocznej decyzji wydanej mokotowskim policjantom, by przy zgłoszeniach kradzieży samochodów posługiwali się wariografem.

Tak było. Podobno już nie jest. Na dodatek w odwołanym rzekomo poleceniu był nakaz informowania firm ubezpieczeniowych o odmowie zgłaszających kradzież na zbadanie wykrywaczem kłamstw.

Jak tłumaczył komendant główny, polecenie takie faktycznie zostało wydane, obowiązywało bardzo krótko, bo natychmiast zostało wycofane. A ponieważ nie było podstaw do wydania takiego polecenia, to obecnie trwają w policji wewnętrzne czynności sprawdzające kto i dlaczego coś takiego sfabrykował. No, ale przecież – jak dowodził poseł PO Marek Wójcik – wiadomo kto takie pismo napisał – komendant mokotowskiej komendy. W odpowiedzi usłyszał, że to się dopiero ustala, a osoby winne temu „nieporozumieniu” zostaną poddane karze dyscyplinarnej. Otrzymał też zapewnienie, że to już nie ma miejsca.

Wykrywacz kłamstw (wariograf) na usługach mokotowskiej policji? Podobno już nie… komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się