:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

XII Katolickie Dni Filmowe im. Artura Górskiego. W programie „Fatima. Orędzie wciąż aktualne”

XII Katolickie Dni Filmowe im. Artura Górskiego. W programie „Fatima. Orędzie wciąż aktualne”

W dniach 14 – 15 kwietnia br. w Mokotowskim Domu Kultury „Centrum Łowicka” w Warszawie odbędą się XII Katolickie Dni Filmowe. 

Katolickie Dni Filmowe to dwudniowe pokazy filmowe, które na początku służyły promocji filmów prezentowanych podczas Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie. Od 2009 r, dzięki inicjatywie śp. Artura Górskiego, posła na Sejm RP, KDF znalazły stałą siedzibę w Centrum Łowicka i stały się oczekiwanym przez warszawską publiczność dorocznym wydarzeniem kulturalnym pod Jego patronatem. 

Tegoroczna edycja KDF po raz pierwszy będzie nosiła imię Artura Górskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem kontynuuje brat śp. Artura Górskiego Patryk Górski, radny Dzielnicy Mokotów.

Dni Filmowe odbędą się w dniach 14-15.04.2018 r.  (sobota-niedziela) w DK Łowicka ul. Łowicka 21 (Warszawa). 

Podczas tegorocznego przeglądu zostanie zaprezentowanych 12 filmów. Wśród nich znalazły się m. in. „Fatima. Orędzie wciąż aktualne” Jarosława Mańki oraz „Luter i rewolucja protestancka” Grzegorza Brauna. 

Będzie można je zobaczyć w niedzielę 15 kwietnia.

Dla upamiętnienia 2 rocznicy śmierci Artura Górskiego, posła na Sejm RP tegoroczna edycja KDF wzbogacona została mini-koncertem Kamili Malik – skrzypce.

 


xii katolickie dni filmowe im. artura górskiego - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się