:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C rozproszone chmury

Zamiast pytona tygrysiego - największa ćma świata, Pawica Atlas, znaleziona przez Straż Miejską

Największa ćma świata, dzięki Ekopatrolowi Straży Miejskiej, jest już pod opieką fachowców. Strażnicy, jadąc na miejsce zgłoszenia, nie spodziewali się będzie to Pawica Atlas.

W piątkowe południe, na telefon alarmowy 986, dyżurny straży miejskiej otrzymał prośbę o interwencje w sprawie… nowo wyklutego motyla lub ćmy. Okazało się, że pracownice pewnego biura podróży, w ramach podziękowań od klienta, otrzymały kwiatek. Wyglądem przypominał nierozwiniętego tulipana. Jakież było zdziwienie obdarowanych, gdy  „kwiatek”  zaczął się ruszać i wykluła się z niego… spora ćma. Natychmiast zadzwoniły po pomoc Ekopatrolu. 

Przybyli na miejsce funkcjonariusze stwierdzili, że jest to nocny motyl Pawica Atlas. Można ją spotkać  w Azji Południowo-Wschodniej, w południowych Chinach i Indonezji. Egzotyczny gość, w bezpieczny sposób, został przewieziony do warszawskiego CITES, gdzie otrzymał fachową pomoc. 

Fot. SM

 

pawica atlas - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się