:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C lekkie zachmurzenie

Zlikwidowana „dziupla” złodziei samochodów, cztery osoby aresztowane, odzyskany lexus

Złodzieje maja od 22 do 35 lat. Jest ich czterech. Wszyscy już siedzą. Mokotowscy policjanci zlikwidowali właśnie tzw. „dziuplę” i odzyskali lexusa.

Z informacji kryminalnych wynikało, że sprawcy włamują się do samochodów i przemieszczają je w inne, bezpieczne miejsce. Po upewnieniu się, że w pojazdach nie ma zamontowanego nadajnika GPS odstawiają je do „dziupli”, która znajduje się w okolicach Warszawy.

Pod koniec lipca br. w wyniku pracy operacyjnej kryminalni zatrzymali 22 letniego Rafała W.  Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy w garażu, z którego miał przeprowadzić auto do „dziupli”. Zatrzymany  został przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu. Zabezpieczony Lexus o wartości ponad 250 tysięcy zł trafił na policyjny parking.

Kilka dni później w rękach policjantów byli również Przemysław K., Szymon Z., oraz Tomasz K. w wieku od 28 do 35 lat.  Jak ustalili kryminalni, zatrzymani mężczyźni wspólnie trudnili się kradzieżami pojazdów na terenie Warszawy oraz pobliskich miejscowości. Łącznie usłyszeli 10 zarzutów.

Do sprawy zabezpieczone zostały również  telefony komórkowe, które najprawdopodobniej mogły służyć do kontaktów i ustaleń w kwestii planowanych przestępstw. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Obecnie ustalają, czy czterej mężczyźni nie mają nic wspólnego z innymi kradzieżami nawet na terenie całego kraju.

Kodeks karny przewiduje dla nich do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zatrzymani mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Fot. Policja


„dziupla” - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się