:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C słabe opady deszczu

Green Mokotów Robyg

Dodano: 2017-01-03 11:51:47

Dzień dobry,

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma doświadczenia z inwestycją Green Mokotów Robyga? Myślę, że warto wymienić się spostrzeżeniami.

My jesteśmy świeżo po podpisaniu umowy deweloperskiej. Na razie wszystko bardzo fajnie było załatwiane i jesteśmy zadowoleni. Wraz z rozwojem sytuacji pewnie uzupełnimy wątek i wystawimy zaktualizowaną ocenę inwestycji/dewelopera.

pozdrawiam!
odpowiedz cytuj
Jelo dodano: 2017-02-03 13:28:43
Cześć my podpisujemy umowę deweloperską 15 lutego :) Można zapytać w którym budynku będzie mieszkał przyszły sąsiad? Ja ze swojej strony też mogę polecić obsługę sprzedażową i mam nadzieję, że tak samo będzie po sfinalizowaniu transakcji.
odpowiedz cytuj
haristas dodano: 2017-02-06 15:05:20
GM III, a sąsiad? :)

Próbujemy obecnie wprowadzić zmiany lokatorskie. Tutaj było kilka mniejszych nieprzyjemności komunikacyjnych po drodze, ale na tę chwilę wygląda, że sobie poradzimy. Otrzymaliśmy plan aranżacyjny, a inne szczegóły, o które pytaliśmy zostały nam dosłane opisowo mailem. Niestety deweloper nie udostępnił nam projektów branżowych. Trudno powiedzieć jak to dalej się rozwinie (muszą nasze zmiany wycenić, itd.). Tutaj na razie ocena neutralna - do zaktualizowania za jakiś czas.

Przy okazji zwracam uwagę na aktualizacje planów aranżacyjnych mieszkania oraz piętra z komórkami/garażami. Nasze zmieniły się po wyborze, a przed podpisaniem umowy i miały istotny wpływ na wybrane elementy. Zorientowaliśmy się tuż przed podpisaniem. Początkowo wpłynęło to negatywnie na sytuację, ale tutaj deweloper stanął na wysokości zadania i zrekompensował nam zmiany w bardzo ładny sposób. Plus dla Robyga za eleganckie wyjście z sytuacji.
odpowiedz cytuj
Kimdilly dodano: 2017-02-10 21:03:05
Dzień dobry sąsiedzi!
Bardzo chętnie powymieniam się tu uwagami.
My również kupiliśmy mieszkanie na Green Mokotów (GM I). Czekaliśmy na nie dosyć długo ze względu na przedłużający się czas uzyskania pozwolenia i pod koniec zastanawialiśmy się już nawet nad rezygnacją. Obsługa sprzedażowa całkiem niezła, potem już lekko gorzej z komunikacją ale nadal na plus. Również chcemy wprowadzać zmiany lokatorskie, ale bardziej skupiamy się na przenoszeniu elementów istniejących (gniazdka, ściany itp.) ponieważ cena np. za dodatkowe gniazdka uważam mocno przesadzona. Mam nadzieję że cała budowa będzie szła zgodnie z planem.
odpowiedz cytuj
Jelo dodano: 2017-03-10 16:30:20
Haristas ja też się zdecydowałem na mieszkanie w GM II.
Ja już jestem po zaakceptowaniu zmian aranżacyjnych, które raczej przebiegły sprawnie i mam nadzieję, że z ich wprowadzeniem też tak będzie:) Podobnie jak Kimdilly raczej decydowałem się na zmiany w ramach istniejącego standardu tj. przenoszenie, gniazdek i kaloryferów oraz na wyburzenie ścianki działowej.
Ostatnio przejeżdżałem w okolicy i widziałem że w II etapie w znacznej części są już wstawione okna, w III etapie niedługo powinni je zacząć wstawiać, a I etap powoli pnie się w górę. Cieszy mnie, że inwestycja idzie tak sprawnie i mam nadzieję, że nie będzie dużych niedociągnięć. Widziałem dziś wiadomość, że Robyg otrzymał pozwolenie na budowę V etapu Green Mokotów, podobnie dużo dzieje się na konkurencyjnych inwestycjach tj. w Nowej Królikarni, Jaśminowym Mokotowie oraz Potokach itp. więc jest duża szansa, że koncepcja dla terenu \"pod skocznią\" zostanie szybko zrealizowana. Nie wiecie kto jest właścicielem działki pomiędzy Skanską, a Robygiem i kiedy tam ruszy budowa??
Zastanawiam się nad stworzeniem grupy na Facebooku, gdzie będziemy mogli wymieniać się informacjami na temat postępujących prac i dalszej współpracy z deweloperem :)
odpowiedz cytuj
Kimdilly dodano: 2017-03-20 16:20:26
Jeśli chodzi o działkę to niestety nie wiem, ale też chętnie bym się dowiedziała.Natomiast taka grupa to bardzo fajny pomysł.
odpowiedz cytuj
haristas dodano: 2017-03-22 13:22:40
Jelo, fajna mapka, dzięki za wrzucenie!Tak jak Kimdilly również popieram grupę na fb ;)
Mały update początkowej fazy zmian lokatorskich: wycena i wprowadzenie zmian (przeniesiona kuchnia/wyspa/gniazdka/modyfikacja ścian) do projektów poszły sprawnie. Wycena również bardzo w porządku.
odpowiedz cytuj
arvvena dodano: 2017-03-29 13:13:41
Dzień dobry :)
Ja również w tym tygodniu dopięłam formalności z kupnem mieszkania w GM II. Do tej pory nie znalazłam żadnego forum dotyczącego tej inwestycji i również popieram pomysł założenia grupy na Facebooku. Mnie ciekawi, co pojawi się na działce pomiędzy GM II a Wilanowską. Póki co prócz małego domu stoi kilka rozwalonych baraków. Odległość od bloku jest stosunkowo niewielka i mają tamtą działkę w jakiś \"porządny\" sposób odseparować. 
odpowiedz cytuj
Kimdilly dodano: 2017-03-31 15:11:06
jeśli chodzi działki obok GM II to z tych map wynika że część z nich należy do miasta, ale część jest własnością prywatną więc to co tam będzie zależy pewnie od ich właściciela. Jakiś rok temu w biurze sprzedaży słyszałam nawet, że może tam w przyszłości stanąć  blok jeśli działka trafiłaby w ręce jakiegoś dewelopera.
http://www.mapa.um.warszawa.pl/mapaApp1/mapa?service=mapa_wlasnosci&L=pl&X=7503050.20881015&Y=5782543.332740969&S=9&O=0&T=0&komunikat=off
Mnie ciekawi też na jakim etapie rozpoczną się prace dotyczące stworzenia parku.

Ktoś chętny do założenia zamkniętej grupy na facebooku? :)
odpowiedz cytuj
Jelo dodano: 2017-03-31 15:27:07

No niestety ta działka ma chyba nie do końca uregulowany
stan i pewnie trochę czasu minie zanim się „ucywilizuje”, a docelowo mogą na
niej stanąć budynki zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i usług o wysokości
do 25m i 7 kondygnacji. (link
mapki http://bip.warszawa.pl/UMBIP/Handlers/GetBlob.aspx?id=662864&fName=1299_uch_zal_4.jpg
)

Założyłem grupę: https://www.facebook.com/groups/1910330135909480/

W weekend postaram się dodać jeszcze zdjęcia wizualizacji
poszczególnych etapów ale już zapraszam do dołączania:)

odpowiedz cytuj
Jelo dodano: 2017-03-31 15:37:09
Dajcie znać czy udało wam się dołączyć do grupy :)
Kimdilly; Jak ja rozmawiałem ostatnio z Kierownikiem Budowy to twierdził, że prace przy parku mają się zacząć na wiosnę:) Swoją drogą na ich miejscu zrobił bym podobnie jak Ronson w Novej Królikarni i zaczął inwestycję od zagospodarowania Parku w celu zachęcenia potencjalnych nabywców.
odpowiedz cytuj