:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

Język rosyjski


Dodano: 2018-04-10 15:53:25

Cześć Wam.
Jak w temacie - jak się skutecznie uczyć język rosyjskiego? Czy uważacie, że na przykład takie kursy jak choćby tu https://rosyjski.pro/ to dobry pomysł? Co o tym sądzicie?
odpowiedz cytuj
redaktorek dodano: 2018-04-10 22:56:05
Witaj. Nie korzystałem z tych kursów online, ale mają pozytywne recenzje. Podstawą jest jednak chęć nauczenia się języka i pilność. To truizm, ale o tyle ważny, że języka można nauczyć się każdą metodą - na przykład rozmawiając z Rosjanami, co jest wręcz niezbędne, aby zacząć mówić, a nie tylko rozumieć. Jeśli potrzebna jest wiedza o gramatyce, to takie kursy na pewno będą przydatne. Jeśli chodzi tylko o rozumienie tego, co mówią np. w filmach, to warto po prostu oglądać jak najwięcej produkcji z napisami i analizować to, czego się nie rozumie. Pytanie więc - w jakim stopniu chce Pan nauczyć się języka rosyjskiego? Przyznam, że sam od wielu lat staram się jak najmniej zapomnieć z czasów szkoły, a nawet poszerzyć umiejętności, ale brak pilności i bezpośrednich rozmów z Rosjanami sprawia, że nie czynię wielkich postępów. Coś tam rozumiem, ale....
odpowiedz cytuj


1 ... 1