:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C mgła

Dom pod Skarabeuszami przy Puławskiej 101 nadal niszczeje, bo właściciel zapomniał o terminach...

Puławska 101 – pisaliśmy o tym dwukrotnie, omawiając zawiłości urzędniczych decyzji i postępowań. Dom nadal niszczeje, choć jest postęp – zostały rozebrane dzikie przybudówki, gdzie gromadzili się pijacy i bezdomni. Ale to było ponad pół roku temu...

Nasz fotoreporter, Paweł Małaczewski, który pilnuje stanu budynku na bieżąco, przysłał nam zdjęcia  potwierdzające informacje o rozbiórce. Potwierdzają one też stan bezczynności. Właściciel budynku - jak się okazuje - przegapił w styczniu tego roku termin składania dokumentów na dofinansowanie rewitalizacji budynku.

Różnie się na ten temat mówi w okolicy. Tym razem jednak urząd miejskiego konserwatora zabytków ma dopilnować, aby właściciel znowu nie zapomniał. Bo jak tak dalej pójdzie - mówią mieszkańcy okolicznych posesji - za chwilę dom się zawali i teren będzie jak znalazł pod kolejny apartamentowiec. 

Póki co, proponujemy poznać historię Puławskiej 101 pod poniższymi linkami:

http://imokotow.pl/artykul/skandal-na-pulawskiej/109234

http://imokotow.pl/artykul/dom-zabytek-przy-pulawskiej/116107

Po Nowym Roku powrócimy do sprawy z najnowszymi informacjami… Mamy nadzieję, że likwidacja koszmarnych przybudówek to preludium do większych remontowo-konserwatorskich działań…

Fot. Paweł Małaczewski


dom pod skarabeuszami - komentarze opinie

  • gość 2018-01-11 09:49:47

    Niech się już lepiej zawali. Nie wierzę właścicielowi, ściemnia już któryś rok z tym remontem, robi wokół siebie zadymę, angażuje aktywistów, marudzi w urzędach i absolutnie nic z tego nie wynika. Nie złożył dokumentów bo mu szkoda było kilka tysi dać architektowi na projekt remontu elewacji. Przez niego okolica budynku jest super depresyjna i syfiasta. Mam tego dość. Wolę już biurowiec albo apartamentowiec. Niech to sprzeda, bo nie nadaje się na właściciela czegokolwiek.

Dodajesz jako: Zaloguj się