:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

Policyjny piknik rodzinny z udziałem psa i radiowozu, czyli „Aktywna Warszawa”

Udział w pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Stołeczne Centrum Sportu „Aktywna Warszawa” był kolejnym działaniem policyjnych profilaktyków z mokotowskiej komendy Policji w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wypoczynek nad wodą może być bardzo przyjemny, ale kiedy nie przestrzega się pewnych zasad może skończyć się tragedią. Dlatego podinsp. Monika Florczuk i mł. asp. Marta Bejer przypominały najmłodszym oraz ich rodzicom jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk oraz o tym w jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wakacji.

Dzieci dowiedziały się, żeby nie wchodzić do wody bez obecności osób dorosłych, rodziców lub opiekunów, że nie powinno się przeceniać swoich umiejętności pływackich, przestrzegać zakazu skoków na głowę, pływać tylko w miejscach dozwolonych, nie oddalać się za daleko od brzegu i kiedy jest się za bardzo rozgrzanym wchodzić do wody stopniowo. Podczas spotkania dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach, zobaczyły tresurę psa służbowego, którego można było też pogłaskać. Mogły obejrzeć radiowóz policyjny, przymierzyć czapkę policyjną i zobaczyć policyjne wyposażenie.

Fot. Policja


„aktywna warszawa” - komentarze opinie

  • Redaktorek 2018-07-10 09:51:41

    Tak gwoli ścisłości - w tej informacji brakuje daty i miejsca wydarzenia. Trochę lipa, bo nawet nie wiadomo, gdzie takie pikniki mogą się odbywać.

Dodajesz jako: Zaloguj się