:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Apteka „Przy Willowej” przestaje istnieć z końcem roku... (Wyjaśnienia i komentarze)

Apteka „Przy Willowej” przestaje istnieć z końcem roku... (Wyjaśnienia i komentarze)
Internetowy Mokotów 03/11/2017 00:19

Adres na Mokotowie znany: Puławska 39. Apteka „Przy Willowej”, bo na skrzyżowaniu z Willową. No i… szlus! Spadkobiercy mają podobno inne plany - tak twierdzą w aptece. To decyzja właścicielki - twierdzą z kolei spadkobiercy.

Ten „incydent” z apteką „Przy Willowej” jest, być może, jeszcze jednym odpryskiem od mało przemyślanej reprywatyzacji warszawskich kamienic. Co jest bowiem uderzające w tym wszystkim? To, że – póki co – żadna ustawa w wypadku reprywatyzacji warszawskich nieruchomości nie chroni dorobku pokoleń: jego wartości kulturowych, historycznych, świadomościowych. Spadkobiercy mają inną koncepcję zagospodarowania lokalu – usłyszeliśmy w aptece. Jaką? Nie związaną z apteką. Więc? Koniec apteki – z końcem roku. Spadkobiercy twierdzą, że żadnej presji nie wywierali, a zakończenie jej działalności wiąże się z autonomiczną decyzją właścicielki apteki.

Mieć do kogoś pretensję? Nie ma do kogo. Spadkobiercy są w prawie, apteka jest bez wyjścia (?), tradycja bierze w łeb i tyle. Dzisiejsza proza życia...

Zostaje tylko nostalgia bywalców: - Wchodząc tam, człowiek czuł się jak przeniesiony w czasy „Lalki” Prusa, zdrowiał od razu na progu, a w środku doznawał olśnień niespotykanych: mili i kompetentni ludzie, którzy w nagłych wypadkach potrafili zastąpić w swych diagnozach doktora.

Żal...

KORESPONDENCJA po publikacji powyższego tekstu:

Szanowni Państwo, w związku z Państwa publikacją dotyczącą likwidacji apteki na Puławskiej 39 uprzejmie proszę o sprostowanie następujących nieprawdziwych informacji:

1. Nie jest prawdą, że apteka istnieje od 1930 r. Przed II wojną światową nie było w tym budynku żadnej apteki, co łatwo zweryfikować. Pierwsza apteka została założona przez państwowy Cefarm zdecydowanie po wojnie.

2. Apteka w aktualnym kształcie powstała w połowie lat 90-tych, w prywatnej już kamienicy. Nie jest więc prawdą, że jej likwidacja ma jakiś związek z reprywatyzacją.

3. Apteka nie jest zabytkowa, gdyż całość jej wyposażenia pochodzi z lat 90-tych XX w., jest jedynie stylizowana. Powyższe informacje da się łatwo zweryfikować, ubolewam, że nie zadali sobie Państwo trudu.

Proszę o odpowiednie sprostowanie.

Z poważaniem - 

Ewa Malewicz Zarząd Budynku Puławska 39 Luniak sp. j.

WYJAŚNIAMY

Rzeczywiście, daliśmy się uwieść skutecznemu PR-owi apteki i napisowi nad wejściem ("Założona w 1930"), ale zaraz wycofaliśmy tę informację, z tytułu zresztą, jak tylko dowiedzieliśmy się, jak było naprawdę, nim jeszcze otrzymalismy pismo p. Ewy Malewicz. A tak na marginesie: czy prawie 70 lat istnienia apteki w jakimkolwiek kształcie w tym właśnie miejscu nie jest ważnym składnikiem miejscowej tradycji, którą warto chronić?

Co do reszty wyjaśnień: przyjmujemy do wiadomości, ale w świetle komentarzy, jakie pojawiły się pod tym tekstem (proszę je przeczytać uważnie), sprawa wydaje się nie tak jednoznaczna, jak w sprostowaniu i np. tekście "Gazety Stołecznej" z 4.11.2017 r. Będziemy się więc tą sprawą zajmować dalej.

REDAKCJA

Fot. yelp.pl

 

 

apteka „przy willowej” przestaje istnieć z końcem roku... (wyjaśnienia i komentarze) - komentarze opinie

  • gość 2017-11-03 08:50:39

    Szkoda

  • Gość - niezalogowany 2017-11-03 14:56:10

    Nie da się nic zrobić?

  • Gość - niezalogowany 2017-11-03 20:33:04

    To nieprawda, że rozwiązanie umowy najmu ma jakikolwiek zwiazek z przejściem budynku w prywatne rece "spadkobierców", ponieważ ową umowe najmu zawarto wiele lat temu z tymi samymi ^spadkobiercami". Wcześniej w tym miejscu zupełnie inna firma prowadziła zupełnie inną aptekę

  • Gość - niezalogowany 2017-11-03 20:47:58

    Raz ta apteka może i uratowała mi życie. Wielki żal...

  • Go - niezalogowany 2017-11-03 22:45:14

    Szkoda:( jeżdzę to ulica od dziecka i pamietam ta aptekę od zawsze! Zreszta niestety chyba juz wszytko wzdłuż Pulawskiej, na odcinku począwszy od byłego kina Moskwa (Silver Screen) a na dworcu południowym skończywszy, zostało "wymienione" na banki, lumpeksy czy sieciowe knajpy. W moim mniemaniu cały pasaż handlowy na ww odcinku stracił bezpowrotnie swój charakter i z tętniącej życiem ulicy zmienił sie w podrzędne miejsce niewarte większej uwagi. Zal.

  • gość 2017-11-04 09:33:25

    Była droga. A w bezpośrednim pobliżu są 3 inne apteki. Także żalu nie będzie. A "zdrowienie w progu"? Nie żartujmy sobie z chorób....

  • Mieszkaniec Puławskiej - niezalogowany 2017-11-04 11:33:14

    Nie pytaliście u źródła... chyba, że za źródło uważacie pracowników apteki. Apteka wcale nie znajduje się tu od 1930 r. Wtedy nawet ta kamienica tu nie stała (zbudowano ją kilka lat później). A kiedy już stanęła? Na przedwojennych zdjęciach budynku widać, że w tym miejscu jest wędliniarnia (z okazałym szyldem). Meble, które tak się wielu osobom podobają, są stylowe, ale nie autentyczne. Powstały w latach 90-tych XX wieku na zamówienie właścicielki tej apteki. Inne "eksponaty" także zakupiono (skupiono). A głównym interesem obecnego najemcy apteki jest klinika chirurgii plastycznej. Zatem - o żadnej 87-letniej tradycji nie ma tu mowy. Jest tylko dobry PR, na który wiele osób się nabiera.

  • gość 2017-11-04 16:00:52

    Faktycznie, dobry PR tej apteki, że istnieje od 87 lat. Ale ona żyje w pamieci mokotowskich pokoleń od zawsze. Czy 50 lat istnienia to dużo? Moim zdaniem wiele. Ta apteka wrosła w tradycję Mokotowa. A jak jest naprawdę z tym wypowiedzeniem umowy? To już wiedzą tylko obie strony... No i apteki żal...

  • gość 2017-11-04 19:23:09

    Klinik chirurgi plastycznej dla gangu wyłudzającego warszawskie kamienice... Może Jaki powinien sprawdzić byle jakie papiery...

  • gość 2017-11-04 19:54:42

    Rodzina Luniaków oszukali włścicielkę apteki ,z którą podpisali przyżeczenie aktem notarialnym przeniesienia własności za sporą sumę( którą wpłaciła ) na jej osobę ale z prośbą o przeczekanie aż się przedawni okres zapłacenia podatku spadkowego a kiedy minęło 10 lat oznajmili,że jest przedawnienie i za pomocą umowy najmu na czas określony pozbyli się jej wykorzystując swoją pozycję. To ona przez wiele lat walczyła o zwrot trzech kamienic Puławska 12,12a i 39 w zamian za sprzedaż jej tej apteki w 1995 roku . Wykorzystali ją a sam Luniak powiedział jej o historii jej powstania tylko nigdy nie powiedział,że w czasie okupacji kamienica była miejscem zamieszkania przez Gestapo a na dole była knajpa ale starzy mieszkańcy o tym pamiętali.Wiem o tym bo znam tą historię i mieszkam niedaleko.

  • gość 2017-11-05 07:09:16

    Powinniście się tym zająć dalej. Tam nie jest Tak, jak twierdzą Luniakowie i artykuł Gazety Wyborczej.

  • Gość - niezalogowany 2017-11-05 08:55:52

    Psychiatra pilnie potrzebny. Od zaraz!

  • Gość - niezalogowany 2017-11-05 09:05:59

    Mówi się, że panią "właścicielkę apteki" z interesu wysiudał nie kto inny tylko własne córki, parę lat temu. Po tym, co wypisuje, nawet wiadomo dlaczego.

  • gość 2017-11-05 10:46:19

    Jeśli wiesz coś więcej to napisz bo do tej pory wszystkim ta apteka się podobała i miała wszystkie leki a od jakiegoś czasu nie wiadomo przez kogo jest prowadzona ,ja mieszkam w pobliżu i dobrze znam właścicielkę.

  • gość 2017-11-05 10:59:53

    Nie widzę żeby właścicielka cokolwiek tutaj wpisała bo mam pracownię blisko apteki i prawda jest wiele bardziej okrutna ale ona prędzej zwróci się do gazety niż do tej polemiki.Był teatr, piękna apteka a teraz będzie Biedronka !!!!!! Piękny Mokotów trzymać tak dalej!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2017-11-05 11:06:52

    Biedronka 10 metrów od Carrefoura, który jest w tym samym budynku? Naprawdę w to wierzysz? A aptekę prowadzi spółka dwóch kobiet, w miarę młodych więc żadna z nich nie jest tą osobą.

  • Gość - niezalogowany 2017-11-05 11:15:44

    c.d. A ustalić kto prowadzi aptekę nie jest trudno. Wystarczy do googla wpisać i wyskakuje nazwa spółki. No i są też paragony z kasy. Potem bez problemu się sprawdza do kogo spółka należy.

  • gość 2017-11-05 11:23:11

    Ludzie czy to takie ważne jaka jest wpisana data założenia ,kto teraz jest właścicielem apteki-nie widzicie że dla kasy można zniszczyć każdy ładny element architektury Warszawy ,przecież tam przyjeżdżały wycieczki żeby obejrzeć to mini muzeum farmacji.

  • gość 2017-11-05 11:37:48

    Czy jak ktoś idzie do apteki to patrzy na rok założenia ,bo mnie zależy na fachowej obsłudze,że jest otwarta całą dobę,dobrze zaopatrzona,miły pomocny personel a teraz również jest ważna cena ale to sieciówki wyparły z rynku takie apteki. W tej aptece właściciel zawsze dbał o dobre zaopatrzenie przez cała dobę ,fachową obsługę i była dostępna przez cały rok ,całą dobę.Nie ma już takich aptek wiele i poprostu żal .........

  • gość 2017-11-05 11:47:48

    Ten gość - niezalogowany to ciągle ten sam gość? Oj, ma on coś wspólnego ze sprawą jak mi się wydaje. Więc otwarty tekstem prosimy... A mało to razy rodzic przepisuje interes na dzieci A sam dalej go dopogląda? Przypadkiem i tu tak nie jest?

  • gość 2017-11-05 12:13:06

    Ale pod tym adresem w aptece jest zarejestrowanych tyle firm i to niektóre bardzo dziwne ,że nikt tego nie kontroluje? Wystarczy popatrzeć na Google powiązania i nazwiska tych ludzi to włos się jeży.Widać że prawdziwa założycielka tej apteki nie ma nic wspólnego z tą hucpą .Wystarczy,dalej poszukać w internecie nazwiska zarządu i rady nadzorczej i informacje o członkach rodziny -ciekawa lektura POLECAM!!!!!

  • gość 2017-11-05 12:50:31

    Tak, Tak, bardzo ciekawa. Warto się tym zająć medialnie, ale nie w GW, bo stronniczy, już widać po tych googlach.

  • Gość - niezalogowany 2017-11-05 13:08:54

    Slyszalam iż tam ma powstać Lokal z automatami.Ponoć już dostali zgodę na automaty w mieście i CBA.

  • Gość - niezalogowany 2017-11-05 13:38:13

    Pod tym adresem jest tylko spółka z Chelma Taurus Team - należąca chyba do Falenty ???jako hazardowa. Ale wcale nieoznacza ze tam będą automaty . Tam jest wiele spółek .

  • R - niezalogowany 2017-11-27 20:39:30

    Tak. Proszę spojrzeć na paskudne pomarańczowe blachy z reklamami na tej kamienicy od strony ulicy Willowej. Do tego siłownia całodobowa w zabytkowej kamienicy i mamy komplet. Gdzie jest konserwator. A obok w zaniedbany budynku po teatrze ADA....Może i apteka ma meble z lat 90 ale za to jakie meble.

  • gość 2017-11-28 00:47:07

    Byłem dzisiaj w aptece i na wejsciu powitał mnie właciceł apteki Pan Traczynski informujac iz to juz koniec. Leków juz nie ma . Uciałem z nim ciekawą rozmowę o reprywatyzacji.

  • gość 2017-11-28 11:19:12

    Szczujesz. Byłem tam dzisiaj z receptą i dostałem wszystkie leki od ręki. A właścicielem apteki nie jest żaden facet, więc coś konfabulujesz.

  • gość 2017-11-28 11:35:34

    ADA to Puławska 37, a nie 39. Budynek należący do miasta, nie prywatny.

Dodajesz jako: |