:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C mgła

Kamil Baj hoduje pszczoły na dachu Galerii Mokotów i produkuje bardzo dobry miód

Kamil Baj hoduje pszczoły na dachu Galerii Mokotów i produkuje bardzo dobry miód

To nie kaczka dziennikarska, tylko prawda. Na dachu Galerii Mokotów Kami Baj, pszczelarz z dziada pradziada, hoduje pszczoły i produkuje bardzo dobry miód.

Hoduje te pszczoły zresztą nie tylko na dachu Galerii Mokotów, ale także na dachach hotelu Regent Warsaw i innych galerii handlowych. Pszczelarstwo miejskie rozkwita bowiem w Warszawie. Jest to na razie eksperyment, ale przynosi on niespodziewane rezultaty. Miód jest bowiem bardzo dobrej jakości. Pszczoły miejskie są łagodne i wytrwałe. Pokonują po 3 do 4 km w poszukiwaniu dobrych pyłków kwiatowych. A w okolicy Galerii Mokotów w takiej odległości maja i ogródki działkowe na Sobieskiego, i Pole Mokotowskie, i mnóstwo zieleni na opuszczonych bocznicach kolejowych, w licznych parkach Mokotowa.

Jak mówi Kamil Baj, miody miejskie bardzo się od siebie różnią. Miód z Galerii Wileńskiej różni się smakiem od tego z Galerii Mokotów. Miody od miejskich pszczół są ciekawsze od tych hodowanych na wsi, bo jest tu większe bogactwo roślin i kwiatów. Na wsiach spustoszenie wywołują środki ochrony roślin, a to we chwastach i dzikich trawach jest najwięcej rozmaitego kwiecia. Dlatego pszczoły coraz lepiej czują się w miastach i… na dachu Galerii Mokotów.

Źródło: „GW”


kamil baj hoduje pszczoły na dachu galerii mokotów i produkuje bardzo dobry miód - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się