:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C lekkie zachmurzenie

Przyjdź, nakarm ptaka w Akademii Papug przy ul. Garażowej 4, róg Wołoskiej i Woronicza

100 papug w jednym miejscu można zobaczyć w nowo powstałej Akademii Papug przy ul. Garażowej, róg Wołoskiej i Woronicza. Działa od 29 lipca br.
Akademia Papug to takie miejsce, gdzie odwiedzający mogą podziwiać, pogłaskać i nakarmić egzotyczne ptaki oraz zrobić sobie z nimi zdjęcie. Na przybyłych czeka blisko 100 papug reprezentujących aż 12 różnych gatunków, w tym m.in. rudosterki - malutkie papugi, przyjazne dzieciom, kakadu różowa – endemiczny gatunek, pochodzący z Australii czy Lora wielka – żeńskie przedstawicielki tego gatunku posiadają czerwone pióra, a samce zielone. Ponadto Akademia Papug stała się domem dla barwinek, amazonek (jedne z najlepszych mówców w świecie papug), ar zielonoskrzydłych czy ar araraun.

Tańcząca Bella, gadający Gidon

Akademia Papug to idealne miejsce aby poszerzyć wiedzę w niecodzienny sposób. Dzięki wykwalifikowanym pracownikom placówki i ich prelekcjom zarówno młodsi jak i starsi będą mogli dowiedzieć się więcej o tym dlaczego papugi latają, jak wyglądają papuzie związki, dlaczego ptaki mają kolorowe pióra i po co im taki duży dziób. Wizyta na sali pozwoli dzieciom obcować z egzotycznymi ptakami, obserwować ich naturalne zachowania, ale także da możliwość nakarmienia i pogłaskania tych kolorowych ptaków. W papuzim domu na przybyłych czeka m.in. ara zielono skrzydła o imieniu Bella, która oczarowuje swoim gadaniem i tańcem, a Ci, którzy marzyli o papudze na ramieniu z pewnością polubią Gidona – specjalistę od powtarzania słów i ogromnego fana siedzenia na ramieniu.

Nakarm papugę

Na ponad 800 metrach kw. Akademii Papug każdy miłośnik ptaków znajdzie coś dla siebie. Oprócz obserwacji zwierzaków przybyli będą mogli także nakarmić ptaki, dotknąć je i pogłaskać. Pokarm w postaci ziaren czy kolorowych warzywno-owocowych szaszłyków będzie można podawać oswojonym zwierzętom z dłoni.

Ale to nie wszystko, na wielkie otwarcie przewidujemy dużo, dużo więcej jak: papusiego klauna, gry i zabawy, balony w papugach i papugi w balonach.

Gwarantowana? Fascynująca zabawa i niecodzienny sposób na spędzenie czasu wspólnie z rodziną i znajomymi. Koszt biletu ulgowego to 15 zł, normalny to 19 zł. W ofercie papuziego domku będą także bilety rodzinne i grupowe oraz możliwość organizacji urodzin.

Widzieliście kiedyś papugę na żywo?

Wiecie co je, gdzie żyje, jakie ma zwyczaje? Chcielibyście dotknąć jej aksamitnych, kolorowych piór, nakarmić, a nawet przytulić? Pamietajcie: Akademia Papug, ul. Garażowa 4, róg Wołoskiej i Woronicza.

Fot. PAWEŁ MAŁACZEWSKI

przyjdź, nakarm ptaka w akademii papug przy ul. garażowej 4, róg wołoskiej i woronicza - komentarze opinie

 • Klaudia - niezalogowany 2017-12-22 18:21:40

  Czy osoba niepełnoletnia musi być z dorosłym ( dzieci w wieku 13 lat )

 • Gość - niezalogowany 2018-02-18 01:03:47

  Poproszę o podanie nipu i regonu

 • gość 2018-02-22 11:47:30

  UWaga - byłem i wróciliśmy z córką z WSZOŁAMI na głowie. Sprawdźcie wasze papugi !

 • gość 2018-03-04 01:06:03

  Nowe obozy koncentracyjne dla zwierząt. Walczymy z cyrkami w których występują zwierzęta i zamykamy przed nimi drzwi, a drugie otwieramy dla kolejnych pomysłów na dręczenie i wykorzystywanie zwierząt!

 • Gość - niezalogowany 2018-04-15 16:08:33

  Byłam i wyszłam po 4 minutach. Nie polecam z mniejszymi dziećmi ponieważ papuga potrafi zaatakować malucha. Dodatkowo nie przyjmują płatności kartą.

 • Tata Blondynki - niezalogowany 2018-10-14 11:39:26

  Majo opinia jest nieco inna od poprzedników a to dlatego, że byłem tam już wcześniej i choć miałem doświadczenie z papugami nie uniknąłem błędów, koszula z guzikami, itd. Okazało się, że opiekunowie papug byli bardzo życzliwi i tylko dzięki nim udało mi się spędzić miło czas z córką. Do innych osób planujących wizytę - papugi jak każde zwierzęta posiadają swoje charaktery i zachowania, zadam pytanie retoryczne czy ktoś kto nielubi indywidualnych zachowań kotów, i ciekawości a tym samym wskakiwania do kranu, myszkowaniu po domu, itd. (ktoś kto miał do czynienia z kotami wie o czym mówię) wyda pozytywną opinię o kotach - odpowie NIE. Tak tez jest z papugami niektóre z nich uważają, że kubeczek z karmą trzymaną przez dziecko po prostu im się należy, stąd szybują na nasze głowy, ręce itd. czasami są bardzo z tego tytułu ... well zdeterminowane. Ja opowiem o jednym zdarzeniu o małej papużce, która tak długo siedziała mi z tyłu na szyi, że aż się zaniepokoiłem. Poprosiłem córkę aby sprawdziła o co chodzi i jakież było zaskoczenie kiedy okazało się, że tam zasnęła. Córka tak była tym faktem zaskoczona, że poprosiła mnie aby ją przetransportować na jej ramię, w końcu się udało. Papużka spoczęła na jej szyki zakryła się warkoczem i tez zasnęła. Owszem są też inne papugi ale ja staram pomiatać się te fajne zdarzenie. Pozdrawiam Opiekunów i Papugi - głównych aktorów

Dodajesz jako: Zaloguj się