:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C lekkie zachmurzenie

Służewiec Południowy zaprotestował przeciwko likwidacji bazarku i bzdurnym decyzjom władz

Protest dotyczył – jak pisze Rada Osiedla Służewiec Południowy – spraw bulwersujących mieszkańców Służewca, przede wszystkim planu likwidacji bazarku i przeniesienia go do ogólnodostępnego parkingu wielopoziomowego, który chce wybudować miasto na miejscu obecnego parkingu osiedlowego.

„Wszystko po to – czytamy w oświadczeniu Rady – żeby Spółdzielnia mogła wbrew woli spółdzielców wybudować nowe bloki mieszkalne na terenie bazarku. Innym problemem (…) jest skrzyżowanie Cybernetyki z Gintrowskiego/Rzymowskiego, które stanowi wielką barierę dla mieszkańców. Brakuje przejścia dla pieszych, a kładka ma wiecznie niedziałający podnośnik. Efekt: starsze osoby i matki z dziećmi nie mogą dostać się do nowo wybudowanego Domu Kultury „Kadr”. 

Niestety, większość zmian, które wprowadza w okolicy miasto, mają na celu zwiększenie komfortu osób dojeżdżających do pracy na Służewiec, a przeprowadzane są kosztem zdrowia i komfortu mieszkańców. Świetnym przykładem jest właśnie DK Kadr - piękny i nowoczesny budynek, ale odcięty od dużej części osiedla przez autostradę stworzoną dla przejeżdżających tranzytem przez osiedle”.

I protest się odbył. Oto kilka migawek z jego przebiegu.

Fot. MJN – Mokotów/Facebook


służewiec południowy - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się