:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

„Zazielenimy ulice Mokotowa” – przy pomocy mieszkańców, za ich wiedzą i zgodą…

Zieleń miejska to temat, który staje się w naszej „zasmogowanej” dzielnicy tematem nr 1. I dlatego akcja „Zazielenimy ulice Mokotowa” została poddana społecznej konsultacji. Niech mokotowska zieleń kwitnie za naszą wiedzą i zgodą…

Warszawscy projektanci będą czekać na nas w następujące dni:

- 12 kwietnia (czwartek) między godz.17:00 a 20:00, Dom Kultury Kadr, ul. P. Gintrowskiego 32 – ul. Gintrowskiego (dawna ul. Rzymowskiego) i al. Wilanowska

- 14 kwietnia (sobota) między godz.10:00 a 13:30, XLII L.O., ul. Madalińskiego 22 – ul. Madalińskiego (odcinek od Wołoskiej do al. Niepodległości)

Możemy też zgłaszać swoje postulaty i uwagi pisemnie od 12 do 22 kwietnia br.

- e-mailem: [email protected],

- pocztą: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, ul. Hoża 13a, 00-528 Warszawa.

Projekty i pomysły zobaczyć można na stronie:

http://konsultacje.um.warszawa.pl/konsultacja/zazielenmy-ulice-mokotowa 

Koncepcje zagospodarowania ulic i raport z konsultacji opublikowany zostanie w czerwcu 2018. A pierwsza zieleń pojawi się jeszcze w 2018 roku. Projekty wymagające większych przekształceń będą realizowane stopniowo w kolejnych sezonach.

 

 


„zazielenimy ulice mokotowa” - komentarze opinie

 • gość 2018-04-12 10:58:59

  A co z resztą ulic? Madalińskiego i tak aktualnie wyglada lepiej niz inne a dostaje drzewa. A gdzie indziej się nie należą? Spójrzcie na Dolną , Chełmską jakie sa łyse!

 • Gość - niezalogowany 2018-04-14 13:43:53

  Popieram, gdzie Dolna, Chelmska, Konduktorska. Dlaczego przez lata nikt nie zajmuje się dziką, ale jakże piękną łąka i stawem przy Dolnej i Konduktorskiej. Teren ten jest siedliskiem ok 30 gatunków ptaków ( w tym wodnych ) Dlaczego nikt nie reaguje na dewastacje Skarpy Warszawskiej.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-14 13:45:56

  Popieram, gdzie Dolna, Chelmska, Konduktorska. Dlaczego przez lata nikt nie zajmuje się dziką, ale jakże piękną łąka i stawem przy Dolnej i Konduktorskiej. Teren ten jest siedliskiem ok 30 gatunków ptaków ( w tym wodnych ) Dlaczego nikt nie reaguje na dewastacje Skarpy Warszawskiej.

 • Janusz Iwaszkiewicz 2018-04-15 01:12:34

  Byłem 14/04 na konsultacjach dot. ul. Madalińskiego i podobnie jak w lutym przyszło tylko kilku mieszkańców a szkoda bo z projektu wynika zmniejszenie ilości miejsc do parkowania co powinno interesować wielu posiadaczy samochodów. Dokładna mapa projektu ul Madalińskiego jest w internecie na stronie: http://konsultacje.um.warszawa.pl/sites/konsultacje.um.warszawa.pl/files/madalinskiego_20180414_0_0.jpg Projekt zakłada budowę ścieżki rowerowej ale parkowanie tylko równoległe co pewnie zezłości mieszkańców budynków na odcinku od Al. Niepodległości do ul. Łowickiej. Dzięki wnioskom złożonym przez działaczy Zielonego Mazowsza mamy "uspokojenie ruchu" czyli "osłupkowanie" ale winą można obarczyć projektanta i inżyniera ruchu działającego na zlecenie ZDM bo ulica jest "zbiorcza". Teraz nowy układ parkowania - tylko równoległy zaplanował inny inżynier działający na zlecenie Zarządu Zieleni. Zarząd Dzielnicy Mokotów umywa ręce bo Madalińskiego to nie jest ulica dzielnicowa a decyzje wydaje Zarząd -> Dróg lub Zieleni. Temat parkowania może będzie częściowo rozwiązany za 2 lata kiedy cały Stary Mokotów (i Mordor) zostanie objęty Strefą Płatnego Parkowania ale do wyborów nikt z radnych dzielnicy i miasta nie będzie się wychylał. Dylemat trawnik czy parking był gorący na spotkaniu z mieszkańcami dnia 8 marca b.r. w Centrum Łowicka gdy omawiane były projekty dot. infrastruktury w ramach budżetu partycypacyjnego - a urzędnicy dali nadzieję na dodatkowe miejsca parkingowe na ul J.Dąbrowskiego. Obecnie po "konsultacjach" będziemy mieli dalsze zmniejszenie miejsc parkingowych oraz wycinkę starych topoli by zgodnie z koncepcją projektantki ul. Madalińskiego stała się "szerokim, zielonym bulwarem".

Dodajesz jako: Zaloguj się