:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Czy burmistrz Bogdan Olesiński jest dobrym gospodarzem Mokotowa? Kim jest?

Czy burmistrz Bogdan Olesiński jest dobrym gospodarzem Mokotowa? Kim jest?

Rządzi Mokotowem już siedem lat. Na progu drugiej kadencji 38 proc. mieszkańców Mokotowa oceniało, że Bogdan Olesiński jest dobrym burmistrzem. Tyle samo wiedziało, że to on właśnie jest głównym gospodarzem naszej dzielnicy. Pytanie: jak jest teraz?

Wydaje się, że podobnie, choć może trochę lepiej. Kierowany przez niego Urząd oceniało wówczas dobrze aż 53 proc. badanych i tylko 6 proc. źle. Prawie 40 proc. twierdziło, że jest on dobrym gospodarzem, który sprawnie zarządza Mokotowem. Gorzej było z informacją w urzędzie dotyczącą konkretnych spraw interesantów. Tylko 32 proc. z nas uważało, że jest dobra. Teraz też nie jest lepiej, w dużej mierze jednak wpływa na tę opinię „rozproszenie” ratusza na kilka miejsc w dzielnicy. Ale już 45 proc. było zdania, że urząd dobrze informuje mieszkańców o istotnych dla nich sprawach dotyczących różnych aspektów funkcjonowania dzielnicy.

Poza tym – jak twierdzimy – władze mają dobry program rozwoju (38 proc.), liczą się z tym, co piszą i mówią o nich w mediach (36 proc.), dobrze i rozsądnie zarządzają środkami publicznymi (35 proc.), orientują się, jakie są najważniejsze problemy mieszkańców dzielnicy (41 proc.). Choć aż 40 proc. subiektywnie uważało, że właściwie dbają przede wszystkim o własne interesy.

Opinie o  burmistrzu Bogdanie Olesińskim są na Mokotowie podzielone i kontrowersyjne często. Ale też Mokotów to dzielnica niełatwa do zarządzania, najliczniejsza w Warszawie, dynamicznie się rozwijająca, pełna sprzecznych interesów, które trzeba godzić. Istna praca na polu minowym. Jak będzie w 2018 r.? Czas pokaże...

Kim jest Bogdan Olesiński?

Urodził się 55 lat temu. Jest zodiakalnym Lwem. Skończył Wojskową Akademię Techniczną, gdzie uzyskał dyplom magistra inżyniera budownictwa. W 2009 r. zaliczył studia podyplomowe z zarządzania w administracji publicznej na Akademii Leona Koźmińskiego. W 2004 r. został członkiem Platformy Obywatelskiej, a w 2006 r. zaczął swoją karierę burmistrzowską – najpierw w Ursusie, a od 2010 r. – na Mokotowie. Jest żonaty z panią Katarzyną, ma dwie córki – Martynę i Aleksandrę. Prywatnie – jak mówią ci, co go bliżej znają – człowiek niezwykle sympatyczny. A służbowo? Takich badań nie prowadziliśmy… (zc)

Fot. youtube.com


Czy burmistrz Bogdan Olesiński jest dobrym gospodarzem Mokotowa? Kim jest? komentarze opinie

 • Tomek Sielc - niezalogowany 2017-09-14 20:28:48

  Typowy urzędas, Sielce są od lat najbardziej zanoedbanym inwestycyjnie rejonem Mokotowa. W dodatku bardzo agresywnie atakuje dyrektor szkoły 190 im.Orla Białego, próbując ją odwołać. Działa na szkodę szkoły.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-20 17:39:13

  Jeśli mowa o Sielcach to jest dokładnie tak jak pisze Tomek z Sielc.

 • gość 2018-08-12 12:20:20

  Trzeba mu już podziękować, jak będą wybory. Śmieci były wywożone, ale teraz burmistrz zatrudnił MPO i cały Mokotów tonie w śmieciach

 • Gość - niezalogowany 2018-10-28 15:26:17

  obywateli naszego kochanego kraju nazywa ciemnym ludem na swoim twitterowym koncie. Burmistrz dzielnicy a zachowanie rodem jak pod budka z przyslowiowym piwem. Poczul ze Mokotów mu podzekuje wiec zabrał sie do kandydowania do sejmiku. Dzieki ciemnemu ludowi sie nie dostał

Dodajesz jako: Zaloguj się