:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  0°C bezchmurnie

Most Południowy wyłania się z Wisły. Za trzy lata pojedziemy nim z Mokotowa i Wilanowa do Wawra

Już go widać. Burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski udostępnił na Facebooku zdjęcie pokazujące postęp robót. Tym mostem pojedziemy za trzy lata z Mokotowa i Wilanowa do Wawra i z powrotem.

Te przyczółki, które wyłaniają się z Wisły, dźwigać będą na sobie przeprawową część Południowej Obwodnicy Warszawy. Most będzie miał długość półtora kilometra i dwie odrębne przeprawy, w przeciwnych kierunkach, każda z czterema pasmami ruchu. Konstrukcja będzie belkowa, bez pylonów i olinowania – w trosce o przyrodę, bowiem w pobliżu jest rezerwat Kępy Zawadowskiej, który obfituje w rozliczne i różnorodne ptactwo wodne. Przeprawa połączy Wilanów i Mokotów z Wawrem.

Most Południowy, jak i cały 6,5-kilometrowy odcinek POW wybuduje za 757 mln zł turecka firma Gulemark, łącząc w ten sposób nasz brzeg Wisły z Wałem Miedzeszyńskim.

Jak może pamiętacie, ponieważ most będzie przebiegał nad gniazdowiskami rybitw, zaproponowaliśmy dla niego nazwę – Most Rybitwy, podobnie do Mostu Syreny i w odróżnieniu od nazw martyrologicznych, które zgłaszają co gorliwsi działacze warszawscy – Most Smoleński lub Most im. Lecha Kaczyńskiego. My osobiście na Moście Smoleńskim nie czulibyśmy się zbyt pewnie.

Gorący komentarz internauty z Facebooka: "Mam nadzieję, że ktoś pomyśli i choć jedna linia autobusowa będzie śmigać tym mostem. Szkoda też, że nie zrobili rezerwy na tramwaj z Wilanowa na ten most..."

Na zdjęciach: plan przebiegu POW, wizualizacja Mostu Południowego, obecny stan

Fot. Facebook/Ludwik Rakowski i GDDKiA

Czytaj też:

https://imokotow.pl/artykul/bedzie-nowy-warszawski/106013

 

 


most południowy - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-10-05 20:58:29

    Zostawmy Południowy i kwita

  • gość 2017-10-06 14:19:56

    "ponieważ most będzie przebiegał nad gniazdowiskami rybitw, zaproponowaliśmy dla niego nazwę – Most Rybitwy, podobnie do Mostu Syreny"...........O KURCZE TO POD TYM MOSTEM WYLEGIWAŁY SIĘ SYRENY.................

Dodajesz jako: Zaloguj się