:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C rozproszone chmury

Betonowy olbrzym, czyli parking na Służewcu Południowym: kto za? kto przeciw?

Betonowy olbrzym, czyli parking na Służewcu Południowym: kto za? kto przeciw?

Między 4 a 24 czerwca br. trwać będą konsultacje społeczne w sprawie budowy parkingu na Służewcu Południowym na rogu ulic Orzyckiej i Gotarda

Kto za? Kto przeciw? Wypowiedzieć się będzie można w ciągu trzech tygodni w jednym z punktów konsultacyjnych wprost do sporządzanej tam ankiety albo w internecie.

Na facebookowym profilu Rady Osiedla Służewiec Południowy można przeczytać takie słowa pod zdjęciem projektowanej zabudowy: „Czy widzicie te gabaryty? Powalają. TO ma być parking na 400 aut "ogólnodostępny dla wszystkich" w miejscu istniejących ok. 250 miejsc dla mieszkańców na parkingach społecznych. Koszt? ponad 20 mln zł (sądzimy, że raczej bliżej 30 mln)”.

Ton wypowiedzi sugeruje, że autor jest zdecydowanie przeciw.

Na profilu Fb Stowarzszenia Miasto Jest Nasze - Mokotów czytamy natomiast, że nasz "ulubiony" bazarko-parking zostanie poddany konsultacjom! Dla przypomnienia: władze spółdzielni Służewiec chcą postawić bloki deweloperskie na terenie bazarku osiedlowego. Mieszkańcy się na to nie zgadzają, władze dzielnicy natomiast pomysł popierają. Proponują przeniesienie np. bazarku przy Gotarda na teren parkingu, ale tu powstaje problem do rozstrzygnięcia: co zrobić z autami mieszkańców?

Władze miasta i dzielnicy, a także ZTM, proponują więc parking wielopoziomowy, który sfinansują – po to, aby uwolnić teren pod inne inwestycje. „Nie jesteśmy przeciwko parkingom - tylko nie chcemy, żeby mała grupa ludzi, a w tym przypadku po prostu władze spółdzielni mieszkaniowej przerzucały na miasto koszty, które sami powinni ponosić. Powiedzmy, że nie zgadzamy się na takie traktowanie mieszkańców Służewca!” – czytamy na profilu MJN.

A my – przyglądając się tym sporom – uważamy, iż wspomniane konsultacje powinny ów problem (kto za? kto przeciw?) ostatecznie rozstrzygnąć. Słyszymy bowiem co raz częściej głosy, że sprawa bazarku i parkingu to spór ambicjonalny działaczy osiedlowych, a nie rzeczywista (i reprezentatywna) opinia okolicznych mieszkańców. Dlatego – jak sądzimy – konsultacje będą liczne… A Rada Osiedla ma wreszcie to, co chciała… I się okaże!

Fot. UD

Czytaj też:

https://imokotow.pl/artykul/nowoczesny-parking-podziemny/269699

https://imokotow.pl/artykul/rada-osiedla-nadal-walczy/313120

 

 

służewcu południowym - komentarze opinie

 • gość 2018-05-29 21:12:33

  od: Rada Osiedla Służewiec Południowy - czy naprawdę trzeba manipulować, żeby napisać krótki artykuł? Słowa, które cytujecie nie należą do "działaczy Rady Osiedla", napisali to inni działacze ... miejscy. Za to autor "na jednym z facebookowych forów" to właśnie głos Rady Osiedla. Po raz kolejny powtarzacie że walka o bazarek (dodaliście teraz tez walkę o parking) to sprawa ambicjonalna. Może dla władz Mokotowa tak. Dla Rady Osiedla i mieszkańców to sprawa życia. Nie pierwszy raz przeinaczacie. Nie da się inaczej?

 • Wojciech Pielecki 2018-05-30 01:42:54

  Drogi Gościu, nikt nie zamierza niczym manipulować. Sprawdziliśmy, faktycznie ma Gość rację. Poprawiliśmy. Nieporozumienie wzięło się z niewłasciwego rozdzielenia co naprofilu MJN mówi MJN, a co działacze Rady osiedla, których oni cytują. Teraz jest dobrze. Dziekujemy za uwagę. Przy podsumowaniu pozostajemy bez poprawek.

 • gość 2018-05-30 09:55:55

  dziękuję za poprawienie, pozdrawiam

 • gość 2018-06-11 08:57:27

  Lepsze już są takie "betonowe olbrzymy" niż niezagospodarowana i dzika polana, która co prawda daje dużo zieleni, ale nie pełni żadnej praktycznej funkcji i nie pomaga mieszkańcom w przeciwieństwie do porządnych parkingów, gdzie mogą pozostawić swoje pojazdy na czas nieobecności. Za żadne skarby świata nie oddałbym swojego miejsca na http://lotniskomodlin.org/ w zamian za jakąś połać trawiastego gruntu na łące czy krawężnika na poboczu, bez przesady.

 • gość 2018-06-11 10:24:55

  Jestem za! brakuje w tamtym regionie parkingu + da to możliwość wprowadzenia strefy płatnego parkowania w regionie Słuzewca Biurowego

 • gość 2018-06-11 22:03:21

  "polana" nie jest zagospodarowana bo to jest parking społeczny, Najlepiej lubię wypowiedzi nie wiem to się wypowiem.. A już porównanie do modlina jest epickie. Chyba ze to ironia, bo tak to odczytuję

 • gość 2018-06-11 22:06:14

  w regionie to może i brakuje, ale przy Orzyckiej nie. I najpierw trzeba poznać Warszawę, Mokotów i osiedla a później pisać. Problemy Służewca Biurowego trzeba rozwiązywać na Służewcu Biurowym a nie poza niem

Dodajesz jako: Zaloguj się