:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

Czy park Morskie Oko doczeka się jakiejś rewitalizacji, bo strach tam chodzić…

Nasza czytelniczka interweniuje: parkowi Morskie Oko potrzebna jest rewitalizacja. Już w tej chwili strach tam chodzić.

„Czy może wiadomo coś o odnowieniu Parku Morskie Oko? – pisze do nas w mailu Dominika Wardejn. – Jest bardzo niebezpieczny spadek od Puławskiej do stawu, nie mówiąc o dziurach wszędzie i ławkach, na których strach siadać. Oczywiście też ogrodzenie stawu jest niesamowicie niezaniedbane...

Przypomnijmy, że park Morskie Oko od 1965 r. znajduje się w rejestrze zabytków i – wydawałoby się – że choćby z tego względu podlega szczególnej ochronie. Jak jednak widać – nie. Ma prawie 250 lat. Założony był jako tzw. ogród sentymentalny przez Szymona Bogumiła Zuga, architekta budowlanego i ogrodowego, nobilitowanego przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zug w założeniach ogrodowych reprezentował styl preromantyczny. I ten charakter utrzymywany był przez późniejsza właścicielkę Morskiego Oka Annę z Tyszkiewiczów Potocką.

W 1845 r. za sprawą Franciszka Szustra powstało w tym miejscu popularne letnisko. Dolna część parku stała się miejscem zabaw towarzyskich, tańców i widowisk; stąd nazwa „Promenada”. Może warto do tamtych czasów wrócić? Zrewitalizować park i tchnąć weń nowe życie?

Na pewno warto. Tylko jest jakaś stosowna siła sprawcza i odpowiednie fundusze?

Fot.patrzacwjednastrone.blog.spot.com, azazel06.flog.pl, archiwum BOŚ

Czytaj też:

https://imokotow.pl/artykul/czy-deweloperzy-wykupia/105725

https://imokotow.pl/artykul/park-morskie-oko-jako/271832

https://imokotow.pl/artykul/czy-powstanie-skatepark/140856

 


park morskie oko - komentarze opinie

  • gość 2017-10-11 09:47:36

    mam nadzieję że coś wreście będzie!

  • RobG56 - niezalogowany 2017-11-02 07:07:15

    Póki nie sprzedadzą okrajków to palcem nie ruszą. Pieniądze są na dewastacje Ogrodu Działkowego przy Odyńca. Gdy ludzie już dojrzeją, że taki zniszczony park nie jest im za bardzo potrzebny, sprzedadzą okrajki i z wielką pompą propagandową zbudują w nim nowy chodnik.

  • gość 2017-11-10 08:28:00

    Nic w "stolycy"nie dzieje się bez przyzwolenia spekulantów gruntami , zwanych swojsko "deweloperami"... Wydrapią dla siebie miejsce na wieżowiec w parku-i będzie jak w raju!

Dodajesz jako: Zaloguj się