:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C mgła

Czy park Morskie Oko doczeka się jakiejś rewitalizacji, bo strach tam chodzić…

Nasza czytelniczka interweniuje: parkowi Morskie Oko potrzebna jest rewitalizacja. Już w tej chwili strach tam chodzić.

„Czy może wiadomo coś o odnowieniu Parku Morskie Oko? – pisze do nas w mailu Dominika Wardejn. – Jest bardzo niebezpieczny spadek od Puławskiej do stawu, nie mówiąc o dziurach wszędzie i ławkach, na których strach siadać. Oczywiście też ogrodzenie stawu jest niesamowicie niezaniedbane...

Przypomnijmy, że park Morskie Oko od 1965 r. znajduje się w rejestrze zabytków i – wydawałoby się – że choćby z tego względu podlega szczególnej ochronie. Jak jednak widać – nie. Ma prawie 250 lat. Założony był jako tzw. ogród sentymentalny przez Szymona Bogumiła Zuga, architekta budowlanego i ogrodowego, nobilitowanego przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zug w założeniach ogrodowych reprezentował styl preromantyczny. I ten charakter utrzymywany był przez późniejsza właścicielkę Morskiego Oka Annę z Tyszkiewiczów Potocką.

W 1845 r. za sprawą Franciszka Szustra powstało w tym miejscu popularne letnisko. Dolna część parku stała się miejscem zabaw towarzyskich, tańców i widowisk; stąd nazwa „Promenada”. Może warto do tamtych czasów wrócić? Zrewitalizować park i tchnąć weń nowe życie?

Na pewno warto. Tylko jest jakaś stosowna siła sprawcza i odpowiednie fundusze?

Fot.patrzacwjednastrone.blog.spot.com, azazel06.flog.pl, archiwum BOŚ

Czytaj też:

https://imokotow.pl/artykul/czy-deweloperzy-wykupia/105725

https://imokotow.pl/artykul/park-morskie-oko-jako/271832

https://imokotow.pl/artykul/czy-powstanie-skatepark/140856

 

park morskie oko - komentarze opinie

  • gość 2017-10-11 09:47:36

    mam nadzieję że coś wreście będzie!

Dodajesz jako: Zaloguj się